رینوپلاستی (عمل زیبایی بینی)

عمل زیبایی بینی | رینوپلاستی

بینی یکی از مهم‌ترین قسمت‌های بدن به شمار می‌رود که تاثیر زیادی در زیبایی و افزایش اعتماد به نفس همه افراد دارد. امروزه در بسیاری از کشورها روزانه عمل‌های جراحی زیبایی زیادی انجام می‌شود. در ایران نیز بسیاری از خانم‌ها و حتی آقایان، خواهان اینگونه عمل‌های زیبایی به خصوص جراحی زیبایی بینی  هستند. زیرا گاهی برخی از اشکالات مانند بزرگی یا قوز بینی باعث کاهش اعتماد به نفس افراد می‌شود.

عمل زیبایی بینی  در واقع یک از انواع جراحی زیبایی محسوب می‌شود که در طی آن بنا به درخواست مشتری در بینی وی تغییراتی انجام می‌گیرد. برخی از این تغییرات عبارتند از : کوچک یا بزرگ کردن بینی، از بین بردن قوز بینی، پلیپ بینی، تصحیح زاویه بینی نسبت به لب بالا، جراحی بینی‌های گوشتی، درمان شکستگی بینی و غیره.

کمک خواستن از پزشک متخصص در این زمینه می‌تواند تا حد زیادی خیال شما را در این موضوع آسوده نماید. بهترین جراح بینی در شیراز آقای دکتر سینا غیاثی حافظی با دارا بودن سال‌ها تجربه در این زمینه، گزینه مناسبی برای حفظ سلامت و همچنین افزایش زیبایی صورت شما خواهد بود.

عمل بینی
عمل بینی

هدف از عمل زیبایی بینی چیست؟

به طور کلی جراحی بینی با دو هدف مشخص صورت می‌گیرد:

– جراحی زیبایی بینی: اگر بینی شخص مشکلاتی نظیر بزرگ بودن حفره‌های بینی و یا برآمدگی و قوز روی بینی داشته باشد، به احتمال زیاد در صدد انجام عمل بینی است؛ که معمولا این افراد به دنبال راهی برای رسیدن به جراحی بینی با قیمت مناسب هستند.

– جراحی درمانی بینی: این گروه از افراد با اهدافی نظیر برطرف کردن مشکلات تنفسی، بهبود عملکرد بینی و درمان مشکلاتی که ناشی از انحراف بینی و پولیپ بینی است، به اتاق عمل می‌روند. پیدا کردن یک جراح که با قیمت مناسب جراحی کند برای این گروه از افراد هم قاعدتاً حائز اهمیت است.

ساختمان کلی بینی

بینی از پوست، گوشت و همچنین غضروف تشکیل شده است. پوست بینی یکی از مهم‌ترین اجزایی است که در زیبایی بینی نقش دارد. هر چه پوست بینی نازک‌تر و انعطاف بیشتری داشته باشد، دست پزشک برای انجام عمل باز‌تر خواهد بود.

بینی‌های استخوانی به دلیل فرم و شکل ظاهری خود، پوستی انعطاف‌پذیر و نازک‌تر دارند. بینی‌های گوشتی، پوستی به مراتب ضخیم‌تر و قابلیت ارتجاع کمتر نسبت به بینی‌های استخوانی دارند.

عمل زیایی بینی
عمل زیایی بینی
برای مشاهده نمونه های قبل و بعد عمل زیبایی بینی از گالری نتایج دیدن کنید

تفاوت جراحی بینی گوشی و بینی استخوانی

عمل جراحی بینی استخوانی

به صورت معمول جراحی بینی در بینی‌های استخوانی به دلیل ناهنجاری در غضروف‌ها بینی انجام می‌شود. به دلیل وجود غضروف زیاد در این مدل از بینی‌ها فرآیند عمل به راحتی انجام می‌شود. پزشک با کم کردن حجم غضروف می‌تواند فرم مناسب را به بینی شما بدهد.

عمل جراحی بینی گوشتی

به دلیل عدم وجود غضروف در این مدل از بینی‌ها، پزشک جراح مجبور است یک پایه غضروف مناسب برای بینی گوشتی بسازد. این بافت غضروفی را معمولاً جراح از یک قسمت دیگر بینی بر‌می‌دارد و به قسمت مورد نظر انتقال می‌دهد.

به این صورت می‌توان توضیح داد که بافت بینی در یک قسمت کاهش می‌یابد و در قسمت دیگر افزایش می‌یابد. اگر فرآیند ساخت غضروف از بینی به درستی انجام نشود، جراح در برخی موارد از بافت گوش استفاده می‌کند. در کل می‌توان گفت عمل بینی گوشتی سخت‌تر از عمل بینی استخوانی است.

عمل زیبایی بینی گوشتی | دکتر سینا غیاثی حافظی | جراح بینی در شیراز

جراحی بینی چگونه انجام می‌شود

در این نوع عمل جراح یا پزشک برش کوچکی در قسمت تیغه بین سوراخ‌های بینی می‌دهد تا دسترسی لازم را به غضروف و استخوان بینی داشته باشد. پس از آن بر اساس نیازها و خواسته‌های بیمار تغییرات لازم بر روی غضروف و استخوان بینی شکل می‌گیرد.

سپس پوست بر روی بینی قرار گرفته و بخیه زده می‌شود. گاهی ممکن است پرده‌های بینی بیمار نیز دچار مشکل باشند. در این صورت دو برش دیگر زده می‌شود تا پزشک مشکلات موجود را اصلاح نماید. رینوپلاستی یا همان عمل بینی در اغلب موارد ۱ تا ۳ ساعت طول خواهد کشید. البته گاهی ممکن است به دلیل مشکلات پیچیده‌تر این عمل زمان بیشتری را به خود اختصاص دهد.

انواع روش‌های جراحی بینی

عمل جراحی بینی به دو صورت باز و بسته انجام می‌شود. در روش جراحی بینی باز، بین سوراخ‌های بینی، برش ظریفی زده می‌شود و پوست روی بینی، به‌راحتی بلند شده و عمل جراحی زیبایی صورت می‌گیرد اما در روش بسته، برش‌هایی به صورت نامعلوم و از داخل بینی زده می‌شود. با این حال در هر دو روش فوق، پوست از اسکلت بینی جدا خواهد شد.

دکتر سینا غیاثی حافظی جراح بینی شیراز
دکتر سینا غیاثی حافظی جراح بینی شیراز

مهم‌ترین سوالات در زمینه جراحی بینی

عمل بینی چقدر موثر خواهد بود؟

میزان تاثیرگذاری این عمل به میزان انتظارات شما از عمل و همچنین به مراقبت‌های پس از عمل بستگی دارد. نکته مهم درباره عمل رینوپلاستی این است که باید نگاه شما و پزشک شما در یک راستا باشد تا نتیجه بدست آمده به انتظارات و خواسته‌های شما نزدیک باشد.

به عنوان مثال افرادی که فرم بینی طبیعی دوست دارند باید نزد پزشکانی بروند که در این مدل عمل بینی تخصص بیشتری دارند. از طرف دیگر مراقبت‌های پس از عمل بسیار‌ مهم هستند و اگر به درستی انجام نشوند ممکن است مشکلات جدی را برای شما به وجود آورند.

آیا وضیعت روحی بیمار در عمل جراحی تاثیر گذار است؟

برخی از بیماران به دلیل مشکلات روحی روانی و همچنین تحت تاثیر دیگر افراد با توجه به نتیجه رضایت‌بخش عمل، از عمل بینی خود راضی نیستند. کسی که برای جراحی بینی مراجعه می‌کند باید اطلاعات کافی از روند عمل و نتیجه عمل داشته باشد.

فردی که تحت عمل جراحی بینی قرار می‌گیرد باید بداند که بعد از عمل بینی، نباید انتظار تغییر شگفت‌انگیزی در روابط اجتماعی‌اش داشته باشد. شخص مراجعه کننده برای عمل بینی در صورتی از نتیجه عمل راضی خواهد بود که عمل بینی را بری خشنودی خود انجام داده باشد.

سن مجاز برای انجام عمل بینی

اغلب افرادی که خواهان انجام عمل جراحی بینی هستند از شرایط سنی عمل سوال می‌کنند. به صورت کلی دختران در سن 17 سالگی به بعد و پسران از سن 19 سالگی به بعد می‌توانند عمل جراحی بینی انجام دهند. توجه داشته باشید این شرایط سنی در صورتی مورد قبول است که فرد رشد کامل جسمی داشته باشد.

برداشتن قوز بینی بدون جراحی
برداشتن قوز بینی بدون جراحی

آیا جراحی بینی درد دارد؟

اگر این سوال به بخش بعد از عمل مربوط باشد، می‌توان گفت اگر علت درد سنگینی پانسمان باشد، با خوردن مسکن‌ها این درد از بین خواهد رفت. این نوع درد معمولاً در ناحیه صورت و پیشانی احساس می‌شود.

چه مدت بعد از عمل می‌توان نتیجه عمل را دید؟

بعد از گذشت چند ماه از عمل می‌توان درباره کیفیت عمل و نتیجه صحبت کرد. به خاطر داشته باشید که برای اظهار نظر نهایی در مورد عمل حداقل باید 2 سال از زمان عمل گذشته باشد تا بتوان نظر نهایی در مورد عمل داد.

برخی از افراد وسواسی تنها با گذشت چند هفته از عمل با نگاهی موشکافانه، ساعت‌ها جلوی‌ آینه، بینی عمل کرده خود را بررسی می‌کنند. نکته جالب در مورد این افراد این است که این نگاه موشکافانه تنها معطوف به بینی است و هیچ نگاهی به دیگر اجزای صورت خود ندارد.

آیا بعد از عمل برشی بر روی بینی به جا می‌ماند؟

لازم است بدانید که عمل جراحی بینی به دو صورت باز و بسته انجام می‌شود در روش جراحی بسته تنها یک برش در ورودی بینی ایجاد می‌شود که بعد از مدتی این برش به کلی از بین می‌رود. در روش باز از بین رفتن جای بخیه‌ها به تخصص و مهارت جراح بستگی دارد،

اگر عمل جراحی بینی خود را پیش پزشک جراح باتجربه‌ای انجام داده باشید، نیازی نیست نگران باقی ماندن جای بخیه بر روی بینی خود باشید.  برای دریافت وقت مشاوره از دکتر سینا غیاثی فوق تخصص جراحی پلاستیک در شیراز می‌توانید به صورت تلفنی با مطب ایشان در ارتباط باشید.

 جراحی زیبایی بینی نیمه فانتزی | دکتر سینا غیاثی حافظی | جراح بینی در شیراز

مراقبت‌های قبل از عمل جراحی بینی

 • دو هفته قبل از عمل نباید ازآسپرین استفاده کنید.
 • دخانیات و نیکوتین موجب تنگ شدن رگهای خونی می شود و همچنین موجب اختلال گردش خون شده، بنابراین حداقل ۲ هفته قبل از عمل بینی از استفاده آن اجتناب کنید.
 • ۸ ساعت قبل از عمل ، از خوردن و آشامیدن پرهیز کنید.
 • روز قبل از عمل به میزان کافی آب بنوشید.
 • شب قبل از عمل دوش بگیرید. علاوه بر تمیز شدن بدن از هر گونه آرایش و لوسیون و کرم می تواند به ریلکس شدنتان نیز کمک کند.
 • اگر لاک ناخن دارید آن را پاک کنید.
 • حتما راه های رسیدن به محل کلینیک و یا بیمارستانی که قرار است بروید را بررسی کنید تا در روز عمل استرس نداشته باشید.
 • در روز عمل هیچگونه زیورآلاتی نباید همراه شما باشد.
 • از خوردن و آشامیدن در روز عمل جدا خودداری کنید.
 • آزمایش و مدارک پزشکی خود را در روز عمل به همراه داشته باشید.
رینوپلاستی جراحی زیبایی بینی در شیراز
رینوپلاستی جراحی زیبایی بینی در شیراز

آیا برداشتن قوز بینی بدون جراحی امکان‌پذیر است؟

اختلال و مشکلاتی که در بینی به وجود می‌آید نیازمند پیگیری سریع است و نباید درمان این مشکلات را پشت گوش انداخت. تنفس حیاتی‌ترین عملکرد بدن است و در صورت ایجاد اختلالی در تنفس، مشکلاتی مانند بی‌حالی، خواب‌آلودگی، عصبی بودن و بی‌حوصلگی به وجود می‌آورد. گرفتگی بینی مشکلاتی در سلامت انسان به وجود می‌آورد که عبارت‌اند از:

– اختلال در تنفس بینی

– خشکی مجاری تنفسی که ضعف سیستم دفاعی را به دنبال دارد.

– درد سینوسی

– سردردهای شدید

– سنگینی و فشار در ناحیه سر و صورت

– محرومیت از حس بویایی

– خروپف در خواب

آیا وضعیت روحی و روانی فرد در عمل زیبایی تأثیر دارد؟

بعضی از بیماران افراد وسواسی هستند؛ یعنی با توجه به اینکه عمل به درستی انجام شده است اما از شکل ظاهری بینی خود راضی نیستند. مثلاً فردی پس از برداشتن قوز بینی بدون جراحی شاهد حل شدن مشکل خود بوده‌ ولی از شکل بینی رضایت نداشته و از پزشک درخواست عمل مجدد دارد. به این نکته توجه کنید که عمل‌های متعدد برای بینی می‌تواند خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به همراه داشته باشد.

به طور خلاصه افرادی که اقدام به جراحی بینی می‌کنند باید واقع‌بینانه به شرایط نگاه کنند و از عمل زیبایی خود انتظار معجزه نداشته باشند. دلیل اصلی جراحی زیبایی بینی زیباتر شدن صورت است نه کوچک کردن بینی. هنگام عمل بینی حتماً با پزشک مشورت کنید زیرا خیلی افراد بوده‌اند که بعد از عمل از فرم و شکل بینی خود رضایت نداشته‌اند. یک عمل زیبایی بینی خوب، عملی است که تناسب کامل بین بینی و بقیه اجزای صورت ایجاد کند.

از بین بردن قوز بینی
از بین بردن قوز بینی

قوز بینی چیست؟

قوز بینی از شایع‌ترین مشکلات بینی است که در زیبایی صورت تأثیرگذار بوده و می‌تواند توجه همه را به خود جلب کند. در بعضی مواقع لازم است که قوز بینی کوچک شود یا اینکه به طور کامل از بین برود.

در ادامه مقاله قصد داریم تا این مشکل بینی را بیشتر شرح دهیم و در مورد برداشتن قوز بینی بدون عمل جراحی توضیح دهیم. سؤالاتی رایجی در مورد قوز بینی وجود دارد مانند آیا برای برداشتن قوز بینی نیاز به جراحی است؟ یا اینکه آیا بینی قوزدار از استخوان تشکیل شده یا از غضروف؟

بینی از غضروف و پوست و استخوان تشکیل شده است. استخوان و غضروف به کمک یکدیگر پایه‌ی محکمی را به وجود می‌آورند و پوست روی آن را می‌پوشاند. حال قوز مابین استخوان و غضروف قرار می‌گیرد و می‌تواند دلیلی برای عمل زیبایی افراد باشد.

قوز می‌تواند دقیقاً مابین غضروف و استخوان باشد که در این صورت باید هم از روی غضروف و هم از روی استخوان برداشته شود. همچنین قوز می‌تواند به طور کامل غضروفی و یا استخوانی باشد. پزشک متخصص با معاینه دقیق می‌تواند نوع آن را تشخیص دهد.

دلایل ایجاد قوز بینی

بعضی مواقع استخوان و قوز بینی بسیار بزرگ‌تر از چیزی است که دیده می‌شود، زیرا برآمدگی صورت در قسمت زیر چشم بسیار کم است. برای حل مشکل از گرافت غضروفی کوچکی برای بالا بردن این قسمت استفاده می‌شود.

این امکان وجود دارد که استخوان یا غضروف بینی در سنین کودکی در اثر ضربه به یک سوم پایینی بینی به وجود آمده و موجب کاهش ارتفاع بینی شده باشد که برای درمان از افزودن گرافت به قسمت پایینی بینی استفاده می‌شود.

 دلایل به وجود آمدن ابن بیماری ارثی نیز می‌تواند باشد. جالب است بدانید که همیشه قوزدار شدن بینی به دلیل وجود بافت‌های اضافی بروی بینی نیست بلکه در بسیاری از موارد فرورفتگی پیشانی و بینی دلیلی شده تا ظاهر بینی به خوبی دیده نشود.

مهم‌ترین نکته در درمان فرورفتگی بینی و پیشانی این است که ساختار ایجاد شده ظاهر فرد را در همه‌ی زوایا به خوبی نشان دهد. در صورتی که جراح از پس این عمل مشکل برآید قطعاً می‌تواند نظر فرد بیمار جلب کند و باعث زیبایی بیشتر چهره او شود.

دکتر سینا غیاثی حافظی | عمل زیبایی بینی طبیعی و مردانه | جراح بینی در شیراز

تشخیص نوع قوز بینی

قوز یا برآمدگی بینی به سه دسته تقسیم‌بندی می‌شود. برآمدگی واقعی، کاذب یا پنهان. تشخیص نوع قوز می‌تواند به جراح کمک کند تا بهترین تصمیم را بگیرد و بررسی کند که آیا برداشتن قوز بینی بدون جراحی امکان‌پذیر است یا خیر.

قوز واقعی بینی : طول برآمدگی بینی فاصله برابری با لب و بینی دارد.

قوز کاذب بینی : فاصله بین لب و بینی از طول برآمدگی نوک بینی کمتر است.

قوز پنهان بینی : فاصله بین لب و بینی از طول برآمدگی نوک بینی بیشتر است.

برداشتن یک قوز بزرگ می‌تواند مشکلاتی در تنفس شخص ایجاد کند. در هنگام تراشیدن سطح برآمده بینی امکان باریک شدن راه تنفسی وجود دارد. حال برای برطرف کردن این مشکل از گرافت برای بزرگ کردن راه هوایی استفاده می‌شود.

جراحی بینی

زمانی که شما دارای یک قوز شدید باشید دیگر برداشتن قوز بینی بدون جراحی امکان‌پذیر نیست و عمل جراحی تنها راه پیش‌رو است. جراحان از جراحی رینوپلاستی برای درمان قوزهای شدید استفاده می‌کنند. یکی از ویژگی‌های خوب روش رینوپلاستی این است که شما علاوه بر اصلاح بینی خود می‌توانید از عمل زیبایی نیز استفاده کنید. عوارض رینوپلاستی عبارت‌اند از:

– خونریزی شدید بینی

– اختلال در تنفس

– بی‌حسی در داخل و پیرامون بینی

– احتمال نامتقارن شدن ظاهر بینی

– درد و قرمزی بینی

– سوراخ شدن تیغه بینی

هزینه عمل بینی دکتر غیاثی
هزینه عمل بینی دکتر غیاثی
برای مشاهده نمونه های قبل و بعد عمل زیبایی بینی از گالری نتایج دیدن کنید

نکات لازم جهت مراقبت بعد از عمل جراحی بینی

 • در طی ۲۴ ساعت اولیه پس از جراحی، بهتر است ازکیسه یخ برای کاهش ورم دور چشم خود استفاده کنید.
 • برای تنفس بهتر، توصیه می‌شود از محلول سرم نمکی برای شستشوی بینی خود استفاده کنید.
 • تا دو هفته بعد از عمل، از تخلیه ترشحات بینی خود با فشار خودداری کنید.
 • سعی کنید در هفته اول بعد از عمل، در معرض آفتاب قرار نگیرید.
 • از ضربه زدن به بینی در روزهای اول پس از عمل جراحی به‌شدت پرهیز کنید.
 • در موقع خواب، سعی کنید که طاق باز بخوابید.
 • در هفته اول بعد از عمل، از انجام فعالیت‌های ورزشی پرهیز شود.
 • در چند روز اول پس از انجام جراحی بینی، از خوردن غذاهای سفت و جویدنی اجتناب کنید.
 • شستن صورت یا دوش گرفتن، به شرط خیس نشدن پانسمان، اشکالی ندارد.
 • در موقع خندیدن و یا گریستن، مواظب حرکات شدید صورت خود باشید.
عمل بینی فانتزی
عمل بینی فانتزی

انتخاب جراح برای جراحی بینی با قیمت مناسب

یکی از راه‌های جراحی بینی با قیمت مناسب، انتخاب صحیح و منطقی یک جراح کاربلد است. جراحی که شما انتخاب می‌کنید بسته به تجربه، سابقه و مهارتی که دارد و همچنین میزان شهرت او می‌تواند هزینه‌ی عمل زیبایی بینی شما را کم یا زیاد کند.

قاعدتاً هزینه عمل بینی نزدیک جراح خوش‌نام با یک جراح ناشناخته‌تر یکی نیست و این کاملاً طبیعی است. گاهی هزینه‌ی جراحی نزد برخی از جراحان به رقم‌های نجومی می‌رسد.

البته همیشه هم این‌طور نیست که اگر جراح صرفاً پول بیشتری می‌گیرد، مهارت بیشتری نیز در عمل جراحی بینی دارد. تنها راهی که به واسطه‌ی آن می‌توانید یک جراح مورد اعتماد پیدا کنید، تحقیق قبل از هرگونه اقدامی است. ابتدا نوع بینی خود را در نظر بگیرید و تصمیم بگیرید برای بینی خود به چه تغییراتی نیاز دارید.

آیا می‌خواهید فقط کمی نوک بینی خود را بالا بدهید؟ یا احساس می‌کنید به تغییراتی بیشتر از این نیاز دارد؟ بعد از اینکه این موارد را برای خود روشن ساختید، آن‌وقت به دنبال باسابقه‌ترین جراح و بهترین روش جراحی بینی با قیمت مناسب برای فرم بینی خود باشید.

اگر احساس می‌کنید به جلسات مشاوره قبل از عمل نیاز دارید، می‌توانید با مطب دکتر غیاثی در شیراز تماس بگیرید و برای مشاوره و معاینات لازمه‌ی عمل وقت بگیرید.

 جراحی زیبایی بینی با قوز زیاد | دکتر سینا غیاثی حافظی | جراح بینی در شیراز

نوع عمل جراحی بینی

یکی دیگر از مواردی که بر هزینه‌های عمل جراحی بینی شما اثر می‌گذارد و اگر به دنبال جراحی بینی با قیمت مناسب هستید باید آن را هم لحاظ کنید، نوع عمل جراحی بینی است. می‌خواهید بینی شما به شکل طبیعی جراحی شود یا فانتزی؟

در واقع هنر و مهارت واقعی یک جراح زمانی مشخص می‌شود که معیار‌های استاندارد زیبایی صورت را بداند و طبق آن‌ها دست به عمل جراحی بزند.

یک بینی زمانی به‌صورت ایده آل و طبیعی عمل می‌شود که بعد از عمل نشانه‌ای از انجام عمل زیبایی بر روی این بینی پیدا نباشد. این در حالی است که در کشور ما شمار زیادی از متقاضیان عمل بینی می‌خواهند نسبت به هزینه‌ای که می‌کنند این تغییرات هم در صورت‌ و فرم بینی‌شان هویدا باشد.

عمل زیبایی بینی دکتر سینا غیاثی حافظی
رینوپلاستی عمل زیبایی بینی

هزینه عمل بینی چقدر است؟

تمام مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره کردیم به نحوی بر هزینه عمل بینی تأثیر می‌گذارند. به همین دلیل نمی‌توان یک رنج قیمت مشخص برای هزینه آن ذکر کرد. هزینه عمل زیبایی به پارامتر‌های متفاوتی بستگی دارد. به طور مثال‌‌:

 • اگر توسط جراح با سابقه تحت عمل جراحی قرار بگیرید مسلماً باید هزینه‌ی بیشتری پرداخت کنید نسبت به زمانی که یک رزیدنت کم تجربه بخواهد این جراحی را انجام دهد. حین تصمیم برای جراحی بینی با قیمت مناسب به این موضوع توجه فراوانی داشته باشید.
 • عمل‌ بینی‌های گوشتی به جهت پوست ضخیمی که دارند مشکل‌تر و وقت گیرتر است، بنابراین در مقایسه با بینی‌های استخوانی هزینه‌ی بیشتری دارد.
 • بینی‌های استخوانی هم با توجه به شدت قوزی که دارند و مدت زمانی که صرف عمل این بینی‌ها در اتاق عمل می‌شود هزینه‌های متفاوتی را شامل می‌شود که برای اطلاع دقیق از این هزینه‌ها باید تحت معاینه پزشک جراح پلاستیک قرار بگیرید.
 • موقعیت جغرافیایی، جراح مورد نظر، مرکز درمانی که برای عمل جراحی انتخاب می‌کنید و تیم بیهوشی که بالای سر شما حاضر می‌شوند هم ارتباط مستقیمی با هزینه‌های نهایی دارند.
 • در نهایت هزینه جراحی بینی بر اساس نوع بینی و میزان ایراد آن، دستمزد جراح بینی و هزینه‌ی اتاق عمل محاسبه می‌شود. هم‌زمان که به دنبال جراحی بینی با قیمت مناسب هستید، تمام این موارد را نیز در نظر داشته باشید تا به یک انتخاب صحیح برسید.
جراح بینی شیراز
جراح بینی شیراز

نظر یک جراح بینی عالی در شیراز در ارتباط با فردی که مشکل تنفسی دارد و قصد عمل جراحی بینی را دارد، چیست؟ 

در ارتباط با مشکلات تفنسی که افراد مختلف دارند و قصد انجام دادن عمل جراحی بینی دارند، نظر یک جراح بینی عالی در شیراز این است که در صورتی امکان انجام دادن عمل جراحی بینی فردی که دارای مشکلات تنفسی است، وجود دارد که سلامتی بینی فرد مورد نظر از جهات مختلفی مانند تنفس و … مورد توجه جراح بینی قرار گرفته شود.

البته نکته ای که در ارتباط با این موضع باید مد نظر داشت این است که این نوع عمل به راحتی سایر عمل های جراحی انجام نمی شود و جراح بینی عالی در شیراز که مهارت و تجربه ی لازم را در این زمینه دارد، باید توانایی این را داشته باشد که بر مشکلاتی که حین عمل به وجود می آید، جلوگیری کند و بر این موضع تسلط کافی را داشته باشد.

نکته ی دیگری که در ارتباط با عمل بینی افرادی که دارای مشکل تنفسی وجود دارد اسن است که بهتر است در صورت امکان قبل از انجام دادن هر گونه عملی توسط جراح عالی بینی در شیراز، به درمان مشکلاتی مانند پولیپ و یا سینوزیت بپردازند، تا بهترین نتیجه ی ممکن را از یک عمل جراحی بیندی به دست آورند.

برای انجام دادن این درمان و همچنین بررسی میزان نتایج تلاش برای درمان بهتر است از روش اندوسکوپی استفاده شود. هر چقدر میزان و علت مشکل تفسی فرد مشخص و دقیق تر باشد، تسلط پزشک جراح بر عمل جراحی نیز بیشتر می باشد.

جراح بینی شیراز
جراح بینی شیراز

آیا نوع رابطه ای که بین بینی و اجزاء صورت وجود دارد، بر شیوه ی عمل توسط جراح بینی عالی در شیراز تاثیر گذار است؟

به طور کلی این موضع که بیشترین درصد عمل های جراحی بینی برای زیبایی و افزایش میزان تناسب بین اعضای صورت است، بسیار روشن است. و بیشتر افراد به دنبال تناسبی بسیار مناسب بین اندازه ی بینی و سایر اعضای موجود در صورت می باشد.

نکته ای که در این ارتباط وجود دارد این است که لزوما کوچک کردن بینی بر زیبایی صورت اضافه نمی کند و افراد بسیرای وجود دارند که با مراجعه به یک پزشک و کوچک کردن بینی خود، نه تها صورت زیبا تری را به دست نیاوردند بلکه میزان تناسبی که قبل از عمل را نیز داشتند از دست داده اند.

به همین دلیل یکی از مهم ترین ملاک ها یی که در ارتباط با رابطه ی تناسب بین بینی و سایر اجزاء صورت دارد این است که باید یک رابطه و تناسب خوشایند وجود داشته باشد.

مهم ترین نکاتی که جراح بینی عالی در شیراز قبل از انجام دادن عمل جراحی بینی به فرد متقاضی توصیه می کند، کدام اند؟

مانند هر عمل جراحی دیگری، عمل جراحی بینی توسط پزشکان ماهر یک سری نکات و مراقبت ها دار که قبل از انجام داده شدن توسط پزشک به فرد بیمار معرفی می شوند و فرد موظف است به تمامی نکات گفته شده توجه داشته باشد و به آن ها عمل کند. در این قسمت تعدادی از نکات مهم را بررسی می کنیم.

نکات گفته شده تویط جراح بینی عالی در شیراز قبل از انجام عمل برای رعایت کردن، یاد آوری می شود.

 به هیچ عنوان از هیچ کدام از داروهایی مانند آسپرین و یا پروفن قیب از عمل به مدت 2 هفته استفاده نکنید، در صورت استفاده تمایل بدن را به افزایش میزان خونریزی بیشتر خواهد کرد.

 اگر فرد طی چند روز قبل از عمل به یک بیماری سرماخوردگی ویزوسی مبتلا شده باشد، جراح بینی عالی در شیراز توصیه می کند تا عمل جراحی بینی به مدت زمان چند هفته به تعوق افتاده شود.

 انتظار فرد از انجام دادن عمل زیبایی بهبود میزان زیبایی فرد و بهبود بخشیدن شرایط فعالی خود می باشد و نباید فرد انتظاری بیشتر از این مانند بهبود کامل ظاهر خود را داشته باشد.

 به طور کامل فرد باید از کشیدن سیگار به مدت زمان 2 هفته قبل از عمل جراحی و 2 هفته بعد از عمل جراحی دوری کند.

فردی که قصد دارد عمل جراحی بینی را انجام دهد به هیچ عنوان 8 ساعت قبل از عمل جراحی توسط جراح بینی عالی در شیراز نباید چیزی میل کند.

 اگر در صول شبانه روز از داروهای گیاهی استفاده می کند باید در ارتباط با این موضوع با پزشک خود مشورت های لازم را انجام دهد.

عمل زیبایی بینی

جراح بینی شیراز

آیا ممکن است بینی بعد از انجام دادن عمل جراحی زیبایی حالت افتاده را به خود بگیرد و یا افتاده شود؟

این سوال بیشتر افرادی است که قصد انجام دادن عمل جراحی بینی را دارند و باید ار ارتباط با اسن سوال این گونه پاسخ داد که بیشترین درصد تاثیر را تکنیک مورد استفاده ی پزشک جراح خواهد داشت.

به بیان دیگر در صورتی که یک پزشک جراح بینی از یک مکانیسم استفاده نماید که نوک بینی حالت افتاده نگیرد و حالت خود را حفظ کند، این نتیجه برای هیچ فردی پیش نخواهد آمد اما اگر به این نکته توجهی نداشته باشد، بدون شک افتادگی بینی وجود دارد.

البته بعد از عمل جراحی بینی عوارضی مانند کبود شدن اطراف چشم، خونریزی بینی، تاثیراتی که داروهای بیهوشی بر روی فرد دارد، ورم در بینی و همچنین در زیر چشم ها وجود دارد اما افتادگی به مقدار بسیار زیادی به مهارت و مجرب بودن پزشک بستگی خواهد داشت.

به عنوان مثال یکی از برترین و باتجربه ترین پزشک های جراحی که به بهترین شکل ممکن اقدام به انجام دادن عمل جراحی می کنند، آقای دکتر سینا غیاثی می باشند، دکتر غیاثی تا کنون توانسته اند در زمینه ی جراحی بینی با کمترین عوارض و مشکلات پس از جراحی بینی، دید بسیاری از افراد را نسبت به جراحی بینی عوض کرده و بیماران از نتیجه ی عمل های انجام شده رضایت کامل را دارند.

در صورتی که سوالات خاص و ویژه ای را در ارتباط با عمل زیبایی بینی دارید، می توانید با مراجعه به آدرس وبسایت آقای دکتر سینا غیاثی، جواب خود را بگیرد.

از همراه بودن شما کاربر گرامی کمال تقدیر تشکر را داریم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *