پروتز سینه بعد از سرطان در مطب دکتر سینا غیاثی
۰۶ مهر

سرطان سینه که یکی از رایج‌ترین سرطان‌ها در خانوم‌ها است، اگر در مراحل اولیه تشخیص داده نشود جراح برای درمان آن مجبور به برداشتن بافت سینه خواهد شد و همین امر موجب نقص عضو در بیمار می‌شود. در این روش درمانی، با اینکه بیماران، سلامت جسمانی خود را باز می‌یابند، اما صدمات روانی سختی را متحمل خواهند شد و ممکن است به دلیل نقص عضو، اعتماد بنفس خود را از دست بدهند و کیفیت زندگی آنان تحت تاثیر این موضوع، پایین بیاید. اما امروزه با توجه به پیشرفت‌های  علم پزشکی و معرفی پروتزهای سینه، این مشکل می‌تواند رفع شود. برای ترمیم بافت از دست رفته سینه، می‌توان از سه روش: پروتز سینه، ترمیم با بافت بدن و ترکیبی از این دو روش استفاده کرد. ما در این مقاله درباره پروتز سینه بعد از سرطان توضیحاتی ارائه خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

پروتز سینه بعد از سرطان در چند مرحله انجام می‌گیرد؟

تعداد مراحل و همچنین تعداد عمل‌های مورد نیاز برای پروتز سینه بعد از سرطان بستگی به وضعیت بیمار و همچنین روش جراحی پزشک مربوطه دارد. دکتر غیاثی متخصص عمل‌های زیبایی در تهران ،با انجام معاینات دقیق و مشاوره مفصل در رابطه با مشکلات بیمار، بهترین تصمیم را در این باره اتخاذ می‌نمایند. همچنین در مطب ایشان سایر خدمات زیبایی دیگر مانند لیپوماتیک، جراحی بینی، ماموپلاستی و… نیز ارائه می‌شود.

پروتز سینه بعد از سرطان چیست

عمل پروتز سینه بعد از سرطان را، می‌توان در دو جلسه به طور کامل انجام داد. در مرحله اول جراح با ایجاد شکاف، محل دقیق قرارگیری پروتز را آماده سازی می‌کند. سپس وسیله‌ای به نام متسع‌کننده در آن قسمت قرار داده می‌شود که هر چند روز یک بار ماده‌ای به درون آن تزریق می‌شود، این کار به این دلیل انجام می‌گیرد که، پوست جای کافی برای قرارگیری پروتز را ایجاد کند.

بعد از اینکه نتیجه لازم گرفته شد، جراح متسع‌کننده را خارج و پروتز‌ها را جایگزین خواهد کرد. در روش پروتز سینه بعد از سرطان ،ایجاد تقارن بین پستان‌ها بسیار راحت از روش ترمیم با بافت بدن است. پس از این مرحله جراح باید نوک سینه را بازسازی کند این مرحله با استفاده از بافت بدن انجام می‌گیرد. مرحله شبیه‌سازی هاله دور پستان نیز، در یک جلسه جداگانه انجام خواهد شد. برای این کار از روش تاتو یا پیوند پوست استفاده می‌شود.

بهترین زمان برای پروتز سینه بعد از سرطان چه زمانی است؟

یکی از سوالات رایجی که در مطب دکتر غیاثی از سوی بیماران در رابطه با پروتز سینه بعد از سرطان ،مطرح می‌شود این است که چه زمانی می‌توانیم برای پروتز سینه اقدام کنیم؟ جواب این سوال بستگی به وضعیت درمانی بیمار دارد. برخی از بیماران سرطانی بعد از برداشته شدن بافت درگیر، نیاز به پرتو درمانی یا رادیوتراپی دارند. در این صورت لازم است تا بیمار دوره رادیوتراپی خود را کامل کند و بعد از بهبودی کامل و گذشت زمان مشخصی از رادیوتراپی به منظور از بین رفتن آثار پرتوها، می‌تواند برای عمل پروتز سینه اقدام کند.

برای آن دسته از بیمارانی که بعد عمل جراحی برداشت سینه نیازی به رادیوتراپی ندارند. می‌توان عمل پروتز سینه را همزمان با برداشت بافت سینه انجام داد. در این روش نه تنها از تعداد عمل‌ها کاسته می‌شود، بلکه بیمار با تصویر نقص عضوی از بدنش روبرو نخواهد بود و این خود برای بهبود وضعیت روحی بیمار بسیار کمک کننده است.

برای انجام پروتز سینه بعد از سرطان چه اقدامات اولیه‌ای باید انجام گیرد؟

اولین قدم در عمل پروتز سینه، انتخاب پزشک متخصص و ماهر است. برای این کار می‌توانید با خیال راحت به دکتر غیاثی، متخصص عمل‌های زیبایی در تهران، اعتماد کنید. بعد از انتخاب پزشک، با مراجعه به مطب و دریافت مشاوره و معاینه، امکان دارد پزشک از شما درخواست کند تا مصرفی برخی داروها را ترک کنید. همه این توصیه‌ها بستگی به وضعیت جسمانی و نحوه عمل پروتز شما دارد.

روشهای پروتز سینه بعد از سرطان

اقدامات عمومی که همه بیماران باید پیش از این عمل، انجام دهند عبارتند از:

  • اجتناب از کشیدن سیگار و مصرف الکل
  • انجام آزمایشات و عکس‌برداری‌های لازم
  • اعلام هر گونه بیماری و سابقه عمل جراحی به پزشک مربوطه
  • شرح دقیق انتظارات و رفع ابهام در اینباره با پزشک مربوطه
  • قطع مصرف برخی ویتامین‌ها و یا آسپرین‌ها

برای کسب اطلاعات بیش‌تر در رابطه با پروتز سینه بعد از سرطان و رزرو وقت مشاوره و معاینه، می‌توانید با مطب دکتر غیاثی تماس بگیرید یا حضوری به مطب ایشان در تهران مراجعه کرده و از نزدیک مشکلات و شرایط خود را توضیح دهید تا راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

این مطلب چه قدر مفید بوده؟

روی ستاره ها برای امتیاز دهی کلیک کنید!

امتیاز متوسط / ۵٫ تعداد امتیازات:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید