جراحی بینی شکسته - مطب دکتر غیاثی حافظی در شهر تهران
۲۵ مهر

بسیاری از افراد در طول زندگی خود دچار شکستگی‌های متعدد می‌شوند، که یکی از ناخوشایندترین آن‌ها شکستگی بینی است. از آنجایی که بینی درست وسط صورت و در معرض دید قرار داشته و بر زیبای چهره تاثیر بسیاری دارد، افراد اقدام به عمل جراحی بینی شکسته خود می‌کنند تا عیوب ایجاد شده در اثر شکستگی را رفع کنند.

دکتر غیاثی یکی از بهترین متخصصین جراحی زیبایی در تهران، قصد دارند در این باره توضیحاتی ارایه دهند. پس اگر شما نیز قصد جراحی بینی شکسته خود را دارید، تا انتهای این مقاله با ما همراه شوید.

شکستگی بینی دقیقا به چه صدماتی گفته می‌شود و چه علائمی دارد؟

شکستگی بینی به آسیبی گفته می‌شود که طی آن قسمت استخوانی و غضروفی بینی دچار پارگی یا شکستگی شده و ممکن است باعث تغییر شکل بینی و یا مشکلات تنفسی شود.

شکستگی بینی به دلیل حوادث مختلفی از جمله: افتادن، برخورد شی‌ء سنگین، ورزش‌های مختلف، تصادف و غیره رخ می‌دهد. طی این حوادث بینی ممکن است فقط ضربه دیده باشد یا ترک خوردگی ناچیزی داشته باشد. اما در صورتی که استخوان یا غضروف بینی آسیب جدی دیده باشد؛ علائمی مانند: درد شدید بخصوص به هنگام لمس بینی، ورم وکبودی بینی، کبودی اطراف چشم، خونریزی، تغییر در شکل ظاهری بینی را تجربه خواهید کرد. در صورتی که برخی از این علایم را مشاهده کردید، سریعا به پزشک مراجعه کنید.

روش‌های درمان شکستگی بینی

درصورتی که در شکستگی بینی، آسیب جزئی بوده باشد و شامل ترک خوردگی و شکستگی خفیف باشد، ممکن است پزشک هیچ اقدامی انجام نداده و به تجویز داروهای مسکن و ضد انعقاد بینی بسنده کند.

اما در صورت آسیب جدی، پزشک اقدام به جا انداختن و کچ گرفتن بینی شما خواهد کرد. در مواردی که شکستگی بسیار شدید بوده و به نوعی استخوان بینی خرد شده باشد و یا وجود آسیب دیگری که با جا انداختن و گچ گرفتن رفع نشود نیاز به عمل جراحی بینی شکسته خواهید داشت که توسط پزشک متخصص انجام می‌گیرد.

جراحی بینی شکسته - مطب دکتر غیاٍثی حافظی در تهران

جراحی بینی شکسته چگونه انجام می‌گیرد؟

جراحی بینی شکسته اگر در همان زمان شکستگی و یا طی یک هفته اول انجام بگیرد، صرفا عملی درمانی خواهد بود و به هیچ عنوان نمی‌توان عمل جراحی بینی شکسته را به قصد زیبایی انجام داد.

برای انجام جراحی بینی شکسته به قصد زیبایی و رفع عیوب ظاهری ایجاد شده طی شکستگی، حداقل باید شش ماه از شکستگی بینی گذشته باشد زیرا  استخوان و غضروف بینی برای ترمیم و جوش خوردن کامل، حداقل به این مدت زمان نیاز دارند. توجه داشته باشید که جراحی بینی شکسته بعد از جوش خوردگی کامل، جراحی زیبایی بینی محسوب شده و شامل پوشش بیمه درمانی نمی‌گردد.

این عمل به منظور رفع عیوب بینی همانند رینوپلاستی معمولی، عملی باز است و جراح با کنار زدن پوست بینی و تراشیدن استخوان و غضروف آن، اقدام به اصلاح بینی می‌کند، در صورتی که برای جراحی بینی شکسته، نیاز به بافت داشته باشد از غضروف گوش پیوند خواهند زد.

آیا انجام همزمان جراحی بینی شکسته و عمل زیبایی امکان پذیر است؟

همانطور که گفته شد انجام عمل جراحی بینی شکسته به قصد زیبایی و رفع عیوب آن، نیاز به جوش خوردن کامل استخوان و غضروف دارد، پس امکان اینکه عمل زیبایی در یک ماه اول آسیب‌دیدگی انجام گیرد، وجود ندارد. اما اگر مدت زمان اقدام به جراحی بینی شکسته بیش از شش ماه از آسیب دیدگی باشد. می‌توان همزمان با رفع عیوب و مشکلات تنفسی بیمار، عمل زیبایی نیز انجام داد.

جراحی بینی شکسته و ترمیمی - مطب دکتر غیاٍثی حافظی در تهرانمراقبت‌های بعد از جراحی بینی شکسته

مراقبت‌های بعد از جراحی بینی شکسته کمی بیش‌تر از رینوپلاستی معمولی است. از آنجایی که امکان دارد پزشک برای اصلاح عیوب بینی نیاز به شکستن و جوش دادن مجدد استخوان بینی داشته باشد. بعد از اتمام جراحی، بینی شما گچ گرفته خواهد شد. اقداماتی که برای مراقبت باید انجام دهید، شامل موارد زیر می‌شود:

– تا یک هفته بعد از عمل گچ باید روی بینی شما بماند.

– در مدت یک هفته‌ای که گچ روی بینی شما قرار دارد، مراقب خیس شدن آن باشید.

تمامی مراقبت‌های عمل رینوپلاستی در این عمل نیز باید انجام گیرد از جمله:

– خوابیدن به پشت

– خم نکرد سر به مدت طولانی

– استفاده از کمپرس سرد

– انجام ندادن ورزش‌های سنگین و غیره

– پرهیز از خوردن غذاهای سفت

– خودداری از مصرف مشروبات الکی و استعمال دخانیات در دوهفته اول

دکتر غیاثی دارای بورد تخصصی جراحی‌های زیبایی در تهران، با ارائه مشاوره و معاینه دقیق، توانسته‌اند با نتایج عالی، رضایت مراجعین قبلی را کسب کنند. شما نیز برای رزرو وقت، می‌توانید با مطب ایشان در تهران تماس حاصل کنید.

این مطلب چه قدر مفید بوده؟

روی ستاره ها برای امتیاز دهی کلیک کنید!

امتیاز متوسط / ۵٫ تعداد امتیازات:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید