روش جراحی پلک با لیزر - مطب دکتر غیاثی در تهران
۱۳ آبان

امروزه عمل‌های زیبایی، به‌صورت چشمگیری افزایش یافته است و به همین دلیل نیز بسیاری از افراد برای رفع نواقص صورت و دیگر اندام‌های بدن و یا افزایش زیبایی و جذابیت خود تن به عمل‌های جراحی متعدد می‌دهند. یکی از کاربردی‌ترین و مؤثرترین جراحی‌ها که می‌تواند تأثیر بسزایی در فرم صورت شما داشته باشد، جراحی پلک است. این نوع جراحی می‌تواند نواقص موجود در اطراف چشم شما را رفع کرده و شادابی و جذابیت را به چهره شما ببخشد. انجام جراحی پلک با لیزر موجب شده است تا بسیاری از افراد ترس از انجام این عمل را کنار گذاشته و خود را برای داشتن ظاهری زیباتر، به دست پزشکان متخصص بسپارند.

زیبایی فاکتور‌های بخصوصی ندارد و شاید از دید هرکسی تعریف کاملاً متفاوتی داشته باشد. اما در مورد برخی فاکتورها همه هم عقیده‌اند که یکی از آن‌ها پوست صاف و بدون افتادگی است. افتادگی پوست اطراف چشم، تأثیر بسیاری روی زیبایی می‌گذارد. علت به وجود آمدن آن، افزایش سن، برخی مشکلات پوستی و در مواقعی نیز کاملاً مادرزادی است. برای درمان آن نیز، روش‌هایی وجود دارد که در ادامه این مطلب، ما به روش جراحی پلک با لیزر یا همان بلفاروپلاستی خواهیم پرداخت.

دکتر غیاثی متخصص جراحی‌های زیبایی در تهران، برای کسانی که متقاضی جراحی زیبایی پلک با لیزر هستند، توضیحاتی در این خصوص ارائه می‌دهند تا در تصمیم‌گیری اولیه، برخی از سؤالات متداول آنان پاسخ داده شود.

معایب جراحی پلک با لیزر - مطب دکتر غیاثی در شهر تهران

انواع جراحی زیبایی پلک

جراحی پلک عموماً برای از بین بردن پف پلک بالا انجام می‌گیرد اما در صورت نیاز، پزشک می‌تواند دو پلک بالا و دو پلک پایین را تحت جراحی قرار دهد. درصورتی‌که چشمان شما پف داشته و یا دانه‌های چربی در پلک‌های پایینی شما به وجود آمده است، می‌توانید از جراحی پلک استفاده نمایید. یکی از عمده دلایل استفاده افراد از جراحی زیبایی پلک، رفع چین‌وچروک‌هایی است که در زمان خندیدن، ظاهر می‌شوند. دو نوع جراحی پلک انجام می‌شود. جراحی پلک با لیزر و جراحی با استفاده از بیهوشی، هر دو موجب افزایش زیبایی ظاهری شما خواهند شد.

جراحی پلک با لیزر در چه مواردی کاربرد دارد؟

در حالت کلی جراحی پلک برای رفع مشکلات پوستی اطراف چشم مانند: افتادگی پلک بالا و پایین، ورم پوست اطراف چشم‌ها، چین‌خوردگی و شل شدن پوست پلک‌ها و رفع چین‌خوردگی آن‌ها صورت می‌گیرد. حتی در مواقعی افتادگی پلک‌ها ممکن است سطح دید افراد را کاهش داده و به چشم فشار وارد کند که در این مورد، این جراحی بسیار مؤثر خواهد بود. جراحی پلک با استفاده از لیزر برای همه افراد در سنین جوانی تا پیری قابل انجام است. همچنین برای افرادی که مشکل افتادگی پلک مادرزادی دارند، توصیه می‌شود در سنین پایین این جراحی را انجام دهند. این عمل جراحی در عرض کمتر از چند ساعت، می‌تواند به چشمان شما جذابیت، جوانی و شادابی هدیه دهد.

انجام جراحی پلک برای چه کسانی مناسب است؟

قبل از انجام هرگونه عمل زیبایی، باید واقعیت‌های موجود را بررسی کرده و تصویری واقع‌بینانه از انجام جراحی داشت. برخی از افراد انتظار دارند پس از انجام عمل جراحی پلک معجزه‌ای در صورت آن‌ها رخ دهد. این تصور موجب خواهد شد تا این‌گونه از افراد پس از عمل با سرخوردگی مواجه شوند. در زیر به برخی از گروه‌ها که بهتر است تحت عمل بلفاروپلاستی قرار گیرند، اشاره خواهیم کرد.

جراحی پلک با لیزر چگونه است - مطب دکتر غیاثی در تهران

۱- جوانان

برخی از افراد به دلیل زمینه خانوادگی و ارثی، دارای پلکی افتاده و یا پف‌کرده می‌باشند. این مسئله موجب خواهد شد تا ظاهر آن‌ها همیشه خواب‌آلوده و خسته به نظر برسد. مطمئناً داشتن چنین ظاهر خسته‌ای موردپسند هیچ‌کس نمی‌باشد. به همین دلیل نیز در صورت داشتن این فرم پلک، می‌توانید از جراحی پلک با لیزر برای رفع نواقص پلک خود استفاده نمایید. برخی از افراد نیز به دلیل عدم تشکیل شیار پشت پلک، چشمانی خواب‌آلود دارند. شایع‌ترین این نوع از پلک‌ها را می‌توان در ظاهر چینی‌ها مشاهده کرد. برای بهبود ظاهر این نوع از چشم‌ها می‌توان از جراحی پلک با لیزر بهره برد.

۲- میانسالان

میان‌سالان قشر گسترده‌ای از افراد هستند که علاقه‌مند به انجام چنین عملی می‌باشند. انجام این عمل جراحی موجب خواهد شد تا چین‌وچروک‌ها و آثار ناشی از افزایش سن در این‌گونه از افراد دیده نشود. این نوع عمل جراحی که blepharoplasty regurgitation نامیده می‌شود، ازجمله جراحی‌های زیبایی برای جوان‌سازی چهره به شمار می‌رود.

۳- بیماران

بسیاری از افراد دارای اختلالاتی در ناحیه پلک بوده و به همین دلیل نیز انجام جراحی پلک برای آنان ضروری است. شل بودن بیش‌ از اندازه در ناحیه پلک موجب افتادگی پوست پلک بر روی مژه بالا می‌شود. شل بودن پلک پایین نیز موجب بازماندن پلک و خشکی چشم خواهد شد. به همین دلیل نیز برای اصلاح عملکرد پلک بهتر است از جراحی پلک با لیزر استفاده نمایید.

سن مناسب برای جراحی زیبایی پلک چه زمانی است؟

سن جراحی پلک برای تمامی افراد یکسان نمی‌باشد و هریک از افراد به دلایل مختلف نیازمند استفاده از جراحی می‌باشند. همان‌طور که گفته شد این جراحی برای افرادی که مادرزادی دچار افتادگی پلک شده‌اند در هرزمانی از جوانی تا پیری قابل انجام است. اما کسانی که بر اثر کهولت سن و به‌صورت طبیعی دچار افتادگی در پلک‌های خود می‌شوند، معمولاً ۳۵ سال به بالا برای انجام این عمل مجاز هستند.

باید توجه داشته باشید که انجام این جراحی برای برخی از افراد، به‌هیچ‌عنوان توصیه نمی‌شود. افرادی که عارضه چشمی خاصی دارند و یا دارای اختلال خونریزی حین جراحی هستند و همچنین کسانی که ابروهای خیلی افتاده‌ای دارند، در صورت انجام جراحی پلک  افتادگی ابروهایشان بی‍ش‌تر خواهد شد و ممکن است به جراحی لیفت ابرو نیز نیاز پیدا کنند.

جراحی پلک با لیزر - مطب دکتر غیاثی در تهران

دوام جراحی پلک با لیزر

دوام این نوع جراحی کاملاً وابسته به مهارت پزشک متخصص، وراثت بیمار، سبک زندگی و مراقبت‌های بعد از عمل جراحی می‌باشد. در صورت عدم مراقبت امکان بازگشت  چربی و شل شدن پوست وجود دارد. توجه داشته باشید که با بالا رفتن سن، پوست شما شل شده و احتمال نمایان شدن چروک‌های ریز و ظریف وجود دارد.

محدودیت‌های جراحی با لیزر

قبل از هرگونه عمل جراحی پلک باید با محدودیت‌های این جراحی آشنا شوید. در زیر به برخی از مهم‌ترین محدودیت‌های جراحی پلک با لیزر اشاره خواهیم کرد:

  1. امکان پر کردن اجزای صورت با استفاده از این نوع جراحی وجود ندارد.
  2. برای پر کردن گودی چشم باید از فیلر و ژل‌های مخصوص استفاده کرد.
  3. با این نوع جراحی نمی‌توان پلک‌ها را بالا برد.
  4. امکان بروز مجدد چربی زیر پوست وجود دارد و درنتیجه ممکن است نیاز به تکرار عمل باشد.

جراحی پلک با لیزر چگونه انجام می‌گیرد؟

برای انجام این جراحی، دکتر غیاثی با معاینه و بررسی دقیق مشکل بیمار و شرح وضعیت ایشان به‌طور کاملاً واقع‌بینانه، اقدام به جراحی می‌کنند. برای انجام این جراحی، با توجه به وضعیت و سن بیمار یا بی‌حسی موضعی و یا بیهوشی عمومی اجرا می‌شود. همچنین برای مشاوره در زمینه  رینوپلاستی با لیزر و تزریق ژل نیز می‌توانید به ایشان مراجعه کنید.

در جراحی افتادگی پلک بالا پزشک قبل از بی‌حسی محل دقیق چربی و پوست اضافه را با علامت‌گذاری مشخص می‌کند. برای جراحی پلک با لیزر، برش‌ها توسط لیزر انجام می‌گیرد. در جراحی پلک بالا برش‌های کوچکی توسط لیزر انجام می‌گیرد و ممکن است با تشخیص جراح، قسمت کوچکی از عضلات پلک نیز برداشته شود. و یا به عضلات پیشانی پیوند زده شوند. سپس پوست اضافی برداشته‌شده و محل برش بخیه زده می‌شود. معمولاً برش‌ در محل چین‌خوردگی پلک بالا ایجاد می‌شود تا اگر جای زخمی بعد از جراحی ایجاد شد، مخفی بماند.

برای جراحی پلک پایین دو روش جراحی با توجه به مشکل بیمار وجود دارد. در صورتی‌که مشکل افتادگی زیاد باشد، برش ‌بر روی پوست پلک پایین ایجاد خواهد شد. اما اگر مشکل جزئی باشد؛ این جراحی، از طریق ایجاد برش در سطح داخلی پلک پایین انجام می‌شود. بعد از اتمام جراحی چشم‌ها شستشو داده‌ شده و داروهای آنتی‌بیوتیکی چه به‌صورت پمادی و چه خوراکی برای بیمار تجویز می‌شود.

انجام جراحی پلک با لیزر - مطب دکتر غیاثی در تهران

دوران بهبودی و مراقبت‌های بعد از جراحی پلک با لیزر

معمولاً بعد از جراحی پلک با لیزر نیازی به بستری در بیمارستان نیست و چند ساعت بعد از جراحی می‌توانید به خانه بازگردید. حدود دو هفته طول می‌کشد تا کبودی و ورم اطراف چشم کاملاً بهبود یابد. در این مدت لازم است برخی مراقبت‌ها را انجام دهید تا دوره بهبودی در زمان کوتاه‌تری به اتمام برسد. مراقبت‌هایی که باید بعد از انجام این جراحی انجام دهید، شامل موارد زیر می‌شود:

۱- استفاده از یخ

از کمپرس یخ برای کاهش کبودی و ورم استفاده کنید. ۶ ساعت اولیه پس از انجام جراحی، زمان طلایی برای قرار دادن کمپرس یخ جهت کاهش ورم و کبودی اطراف چشم است.

۲- استفاده از ژل و کرم

کرم و ژل‌های مخصوصی که پزشک تجویز می‌کند را حتماً استفاده کنید. این ژل‌ها موجب مرطوب شدن پوست و درنتیجه عدم خارش آن خواهد شد.

۳- اشک مصنوعی

از اشک مصنوعی استفاده کنید. اشک مصنوعی می‌تواند از خشکی چشم شما جلوگیری کرده و پوست اطراف چشم شما را مرطوب نگاه دارد.

۴- عینک آفتابی

به مدت یک ماه از عینک آفتابی استفاده کنید تا از چشمانتان در برابر نور آفتاب محافظت شود. در نظر داشته باشید که عینک آفتابی اصل خریداری کنید. استفاده از عینک‌های آفتابی نامناسب نه‌تنها سودی برای شما نخواهد داشت بلکه آسیب‌زا نیز خواهد بود.

۵- لوازم‌ آرایشی

یک تا دو هفته آرایش نکنید. مواد استفاده‌شده در لوازم‌آرایشی می‌تواند به پوست شما آسیب وارد آورد. توجه داشته باشید که پوست شما در حالت حساسی قرار دارد و باید از هرگونه ابزاری که موجب تحریک آن می‌شود، خودداری نمود.

۶- آرام‌بخش

برای کاهش درد از مسکن استفاده کنید. توجه داشته باشید که استفاده خودسرانه از مسکن‌ها می‌تواند تأثیر مخربی بر جسم شما باقی گذارد. به‌هیچ‌عنوان محل جراحی را نخارانید و همچنین می‌توانید برای کم شدن خارش پوست اطراف چشم، با مشورت پزشک خود از کرم‌های مرطوب‌کننده و قرص‌های آنتی‌هیستامین ازجمله پیریتون (کلرفنامین) استفاده نمایید. تا بهبودی کامل می‌توانید با شستن و ماساژ دادن جای زخم، از آلودگی‌ها جلوگیری کنید.

۷- لنز تماسی

بعد از گذشت ۲ هفته می‌توانید از لنزهای تماسی استفاده نمایید. جراحی پلک را می‌توان جزء عمل‌های حساس دسته‌بندی نمود. به همین دلیل مراقبت‌های پس از جراحی از اهمیت خاصی برخوردار است. لزوم رعایت نکاتی کلیدی ذکر شده می‌تواند روند درمان شما را بهبود بخشد. به همین دلیل نیز بهتر است در صورت شاغل بودن به مدت ۱۰ روز مرخصی گرفته و استراحت کنید. پس از گذشت ۵ روز برای برداشتن بخیه‌ها به پزشک معالج خود مراجعه نمایید.

مزایای جراحی پلک با لیزر نسبت به جراحی سنتی

در دنیای مدرن امروز، بسیاری از جراحان با استفاده از لیزر اقدام به انجام برخی از عمل‌ها می‌کنند. در ایران نیز جراحی زیبایی پلک ازجمله عمل‌هایی است که هم به روش جراحی و هم به‌وسیله‌ی لیزر انجام می‌گیرد. این دو روش جراحی تقریباً مشابه هم هستند. اما در این روش پزشک جراح قادر خواهد بود عروق خونی بیمار را با استفاده از لیزر ببندد در نتیجه، پس از عمل میزان کبودی و تورم کاهش می‌یابد. ازاین‌رو جراحی زیبایی افتادگی پلک با لیزر روش مطمئن‌تری خواهد بود.

دکتر غیاثی توصیه می‌کنند قبل از اقدام به عمل، تمامی مشکلات پزشکی خود را با ایشان در میان بگذارید و همچنین مصرف الکل و سیگار را از دو هفته قبل از جراحی ترک کنید تا روند بهبودی شما به تأخیر نیافتد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره و رزرو وقت با مطب دکتر غیاثی در تهران تماس حاصل نمایید.

همچنین شما می‌توانید مطالب مفبدی در زمینه جراحی بینی شکسته، جراحی انحراف بینی و رینوپلاستی ثانویه را در وب‌سایت دکتر غیاثی مطالعه کنید.

عوامل مؤثر بر قیمت جراحی پلک با لیزر

عوامل مختلفی در قیمت این نوع جراحی اثرگذار است و نمی‌توان برای تمامی افراد، یک قیمت را در نظر گرفت. ازجمله عوامل مؤثر بر قیمت جراحی موارد زیر است:

۱- تجربه و مهارت پزشک

تخصص و تجربه پزشک در انجام این‌گونه عمل‌های جراحی تأثیر بسزایی در حق‌الزحمه آنان دارد. مطمئن باشید بهای پرداختی توسط شما، ارزش بهره‌گیری از دانش و تجربه پزشک متخصص را خواهد داشت.

انواع جراحی پلک با لیزر - مطب دکتر غیاثی در تهران

۲- منطقه جغرافیایی

در کلان‌شهرها، عموماً قیمت عمل‌های جراحی بالاتر از شهرستان‌ها می‌باشد. این موضوع مرتبط با تخصص و مهارت پزشکان حاضر در کلان‌شهرها می‌باشد.

۳- شرایط اولیه پلک بیمار

مطمئناً در صورت نیاز به جراحی هر ۴ پلک بالا و پایین، قیمت عمل جراحی پلک با لیزر بالا خواهد رفت.

سخن پایانی

امروزه عمل جراحی پلک به یکی از شایع‌ترین عمل‌های زیبایی تبدیل‌شده است. استفاده از فناوری لیزر توسط پزشکان متخصص موجب شده است تا دوران نقاهت پس از جراحی به طرز چشمگیری کاهش پیدا کند. به همین دلیل نیز ما به شما توصیه می‌کنیم در صورتی‌که قصد انجام عمل جراحی پلک را دارید، با پزشکان متخصص ازجمله دکتر غیاثی مشورت نموده و راهنمایی‌های لازم را دریافت نمایید.

این مطلب چه قدر مفید بوده؟

روی ستاره ها برای امتیاز دهی کلیک کنید!

امتیاز متوسط / ۵٫ تعداد امتیازات:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید