جراحی بینی
۲۶ شهریور

همه ما عاشق زیبا دیده شدن هستیم. اما شاید بعضی از ما از شکل ظاهری صورت خود راضی نباشیم. در این زمان بهترین کار برای تغییر شکل صورت جراحی زیبایی باشد. درحالی که بینی یک عضو مهم در صورت است در زیبایی نیز تاثیر فوق‌العاده‌ای دارد. به همین دلیل این عمل زیبایی گزینه‌ای عالی برای بیمارانی است که از اندازه یا شکل بینی خود ناراضی‌اند. علاوه بر مزایای شناخته شده جراحی بینی ،رینوپلاستی دارای کاربردهای متنوع‌تری نیز می‌باشد. مانند بهبود عملکرد بینی بعد از آسیب یا بیماری و یا کمک به مشکلات تنفسی که بر خواب و توانایی‌های ورزشی تأثیر می‌گذارند.

هدف از این عمل، بهبود زیبایی ظاهری، عملکرد بیمار و در کل معماری صورت است. جراحان پلاستیک با علم و هنر خود، جراحی بینی را با برخی از تکنیک‌های جراحی زیبایی ترکیب می‌کنند تا نتایج موثر و ماندگارتری را به بیماران خود ارائه دهند.

حقایقی درباره جراحی بینی

به طور کلی، کاندید‌های عمل زیبایی بینی باید سن رشد را رد کرده‌ باشند زیرا رشد صورت در نوجوانان و بزرگسالان جوان می‌تواند به مرور زمان بر ظاهر و عملکرد بینی تأثیر بگذارد. البته شایان به ذکر است که این جراحی برای نوجوانانی که رضایت کامل والدین را دارند ممکن است، انجام شود. علاوه بر این، بیماران باید از سلامتی کلی برخوردار باشند. به عنوان مثال افراد سیگاری برای این عمل مناسب نیستند زیرا سیگار کشیدن می‌تواند به ضربات ضعیف منجر شده و خطر آسیب بافت را افزایش دهد. در حالت ایده آل، دختران قبل از انجام عمل باید حداقل ۱۵ یا ۱۶ سال سن داشته باشند و پسران نیز باید ۱۷ یا ۱۸ سال به بالا باشند. اگر جراحی زیبایی بینی همراه با سپتوپلاستی (صاف کردن سپتوم) باشد، این روش می‌تواند نه تنها اعتماد به نفس بیمار را بالا ببرد، بلکه تاثیر زیادی در بهبود تنفش او نیز دارد.

روشهای جراحی بینی

پیش از عمل، جراح باید اطمینان حاصل کند که بیمار به طور کامل روش، خطرات و فواید آن را درک می‌کند.  جراحی بینی یک روش ایمن است به شرط آنکه جراحی توسط یک متخصص باتجربه انجام شود. دکتر غیاثی در تهران یکی از بهترین متخصصان در این زمینه است که در تمامی مراحل عمل همراه شما خواهد بود. همچنین در مطب ایشان سایر خدمات زیبایی مانند پیکرتراشی، ماموپلاستی و… ارائه می‌شود.

ممکن است قبل از عمل تصویربرداری سه‌بعدی انجام شود تا به بیمار نشان داده شود که بینی وی پس از عمل جراحی چگونه خواهد بود. جراح پلاستیک می‌تواند مدل‌هایی از بینی را قبل از عمل روی صورت شما بگذارد تا شما بتوانید بهترین مدل را انتخاب کنید.

نکات تکمیلی در مورد عمل زیبایی بینی

اگر این عمل زیبایی باعث بهبود عملکرد تنفس و همچنین ظاهر شود، جراحی ممکن است شامل درمان برآمدگی بینی، تغییر شکل مجدد نوک بینی، تغییر شکل یا اندازه بینی و یا افزایش یا کاهش اندازه کلی بینی باشد.

به طور کلی عمل زیبایی بینی ۱٫۵ تا ۳ ساعت به طول می‌انجامد و در بسیاری از موارد یک عمل سرپایی محسوب می‌شود. در این عمل زیبایی، برش‌هایی در داخل بینی ایجاد می‌شوند. در “رینوپلاستی باز” ، برشی در بین بافت سوراخ بینی و همچنین درون سوراخ بینی ایجاد می‌شود. این برش‌ها بسیار سریع بهبود می‌یابند و به سختی قابل مشاهده هستند.

در صورت نیاز به غضروف اضافی برای تقویت بینی، غالباً آن را از قسمت جلویی بینی بیمار می‌گیرند. در رینوپلاستی ثانویه یا تجدید نظر که برای اصلاح ناهنجاری‌های ناشی از روش قبلی انجام می‌شود این غضروف ممکن است از گوش یا دنده گرفته شود. اگرچه گاهی اوقات نیز امکان آن وجود دارد که از غضروف مصنوعی تایید شده استفاده شود. به دلیل نیاز به غضروف و پتانسیل ایجاد زخم، این عمل یک روش دشوار است. بنابراین مهم است که توسط یک جراح پلاستیک بسیار ماهر انجام شود.

نتیجه‌گیری

فواید جراحی بینی

جراحی بینی یک کار بسیار تخصصی است. بنابراین باید توسط جراح متخصص با توانایی و تجربه بالا انجام شود. دکتر غیاثی با سال‌ها تجربه و تبحر در این زمینه می‌تواند بهترین گزینه برای جراحی بینی شما باشد. مهم نیست که هدف شما از این عمل، زیبایی ظاهری است یا سلامتی؛ در هر صورت باید قبل از عمل به مطب دکتر مراجعه کرده و مشاوره بگیرید. دکتر غیاثی در تهران یکی از متخصصان جراحی بینی است که به شما در این زمینه مشاوره داده و بهترین روش برای انجام این عمل را به شما ارائه می‌دهد.

این مطلب چه قدر مفید بوده؟

روی ستاره ها برای امتیاز دهی کلیک کنید!

امتیاز متوسط / ۵٫ تعداد امتیازات:

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس بگیرید