ابدومینوپلاستی

ابدومینوپلاستی چیست؟

ابدومینوپلاستی عمل جراحی پلاستیک است که در طی آن، چربی و پوست اضافه‌ای که کشسانی خود را از دست داده‌است، جدا شده و شکم فرد سفت تر و خوش فرم تر می شود. این عمل جراحی بیشتر برروی بانوان یا افراد دارای اضافه وزن انجام می شود که به موجب از دست دادن وزن زیاد، پوست اضافه آورده و حال خواهان از بین بردن این پوست اضافه هستند.

ابدومینوپلاستی

عمل ابدومینوپلاستی به چه روشهایی  انجام می گیرد:

ابدومینوپلاستی کامل و ابدومینوپلاستی کوچک یا جزئی

ابدومینوپلاستی کامل:

شامل دو برش یکی در قسمت وسط ناف و دیگری در ناحیه پایینی شکم است. در برخی موارد ممکن است ناف جابه‌جا شود و همچنین پوست و بافت‌های اضافه جدا شود.

ابدومینوپلاستی کوچک (جزئی):

برش کوچکتری نسبت به ابدومینوپلاستی کامل ایجاد می شود؛ این گونه از ابدومینوپلاستی مناسب افرادی است که دارای چربی ذخیره شده در قسمت پایینی ناف خود هستند.

نمونه کارهای ابدومینوپلاستی (عمل زیبایی شکم) را مشاهده کنید

چه کسانی می توانند کاندید ابدومینوپلاستی باشند؟

تصمیم انجام جراحی های زیبایی کاملا شخصی بوده و علت انجام آن ها نیز در هر شخص متفاوت است. ابدومینوپلاستی نیز ممکن است به دلایل مختلفی انجام گیرد. بهترین کاندید برای  انجام این جراحی افرادی هستند که علاوه بر برخورداری از سلامت کامل و دوری از سیگار، وزنی ایده آل داشته و انتظارات واقع گرایانه ای از نتیجه ی جراحی ابدومینوپلاستی داشته باشند. در صورت داشتن هر یک از ویژگی های زیر، شما کاندید خوبی برای این جراحی به حساب می آیید.

 

  • از نظر جسمی در سلامت کامل باشند و به بیماری‌های افزایش‌دهنده خطر جراحی مانند امراض قلبی، دیابت یا آسم مبتلا نباشند؛
  • دارای وزن ثابت باشند؛
  • قصد بارداری در آینده را نداشته باشند؛
  • دارای انتظارات واقع‌بینانه از نتایج جراحی باشند؛
  • سابقه بارداری و زایمان متعدد داشته باشد؛
  • به دلیل افزایش سن خاصیت ارتجاعی پوست خود را از دست داده باشند؛
  • از بزرگی بیش از حد شکم خود شرمسار بوده و تحت فشار روحی باشند؛
  • سیگاری نباشند.

عمل ابدومینوپلاستی در شیراز

تفاوت ابدومینوپلاستی با جراحی لاغری چیست؟

افراد بسیاری به منظور انجام ابدومینوپلاستی به پزشک مراجعه می کنند و پزشک نیز پس از شنیدن خواسته ها و نیاز هایشان، جراحی لاغری را به آنان پیشنهاد می کند. علت این امر درک نادرست افراد از جراحی ابدومینوپلاستی است. در واقع ابدومینوپلاستی نوعی جراحی زیبایی بوده که بر خلاف جراحی لاغری در جهت درمان بیمار انجام نمی شود. اما هدف اسلیو معده یا بای پس معده که از روش های جراحی لاغری هستند، درمان چاقی مفرط و تغییر رویه زندگی بیمار می باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *