4.8/5 - (58 امتیاز)

لیفت سینه نوعی جراحی زیبایی است که با هدف درمان افتادگی زیاد یا کم سینه انجام می‌شود. این موضوع ازجمله اتفاق‌هایی است که اکثر خانم‌های میان‌سال با آن مواجه می‌شوند. افتادگی در سینه‌ها می‌تواند ظاهر شما را تغییر داده و به زیبایی شما لطمه بزند. این مشکل می‌تواند به دلیل شیر‌دهی، مصرف دخانیات یا افزایش سن رخ بدهد. احتمالاً افتادگی سینه بعد از شیر‌دهی رایج‌تر از سایر موارد گفته‌شده باشد.
سینه‌های افتاده می‌توانند ظاهر بسیار بدی داشته باشند؛ اما جای نگرانی وجود ندارد. امروزه تکنیک‌های جراحی بسیاری زیادی برای این کار وجود دارند. اصولاً زمانی عمل جراحی توصیه می‌شود که نوک سینه پایین‌تر از چین تحتانی آن قرار بگیرد. در این موارد انجام عمل‌های مختلف باتوجه‌به شرایط بیمار توصیه می‌شود. در این مطلب با روش‌های انجام این کار و مزایا و معایب آن آشنا می‌شوید. اگر تصمیم به انجام چنین کاری دارید، ادامه مطلب را دنبال کنید.
عمل لیفت سینه چگونه و به چه شیوه‌هایی انجام می‌شود؟ 
عمل لیفت سینه با ایجاد برش ‌در اطراف سینه آغاز می‌شود. این برش‌ها می‌تواند در ناحیه نوک سینه هم انجام بشود. گاهی در طی عمل نیاز است که نوک سینه در موقعیت جدیدی قرار بگیرد. با استفاده از تکنیک‌های خاصی تلاش می‌شود سینه تا حد امکان لیفت شده و افتادگی سینه از بین برود. عمل می‌تواند با شیوه‌های مختلفی انجام شود. در ادامه شما را با انواع عمل بالا بردن سینه و نحوه انجام آن‌ها آشنا می‌کنیم.
⦁ ماستوپکسی
عمدتاً این روش به افراد با افتادگی زیاد سینه توصیه می‌شود. برش‌ها در این عمل به شکل مختلف زده می‌شوند. در این تکنیک تنها بافت سینه لیفت شده و ازاین‌رو عوارض کمتری دارد. در ماستوپکسی کشیدگی سینه تا مناسب شدن فرم آن و قرارگیری نوک سینه در محل مناسب ادامه پیدا می‌کند. عمدتاً بخشی از پوست سینه در این روش اضافه می‌ماند که با برش جدا می‌شود.
⦁ بالا بردن سینه با نخ
این روش می‌تواند به‌صورت موقت لیفت سینه را انجام بدهد. با کمک نخ‌های قابل‌جذب، بافت سینه به سمت بالا لیفت می‌شود. برای این کار نخ با کمک سوزن‌های مخصوصی وارد بافت سینه می‌شوند.
⦁ روش CACI
در این روش با استفاده از دستگاهی خاص، شوک با فرکانس مشخص به سینه داده می‌شود. این شوک جزئی می‌تواند بافت سینه را به سمت بالا هدایت کند.
مراقبت‌های قبل و بعد از انجام عمل بالا بردن سینه
برای داشتن یک عمل موفقیت‌آمیز باید مراقبت‌های خاصی را قبل و بعد از انجام لیفت سینه انجام بدهید. با این مراقبت‌ها در ادامه آشنا می‌شوید.

بالا بردن سینه نوعی جراحی زیبایی است
بالا بردن سینه نوعی جراحی زیبایی است

مراقبت‌های قبل از عمل 
تمامی عمل‌ها برای اینکه به بهترین نتیجه برسند، نیاز دارند تا فرد متقاضی جراحی قبل از عمل مواردی را رعایت کند. این موارد برای جراحی بالا بردن سینه به‌صورت زیر هستند:
⦁ قبل از عمل باید ماموگرافی و سایر تست‌های تشخیصی را انجام بدهید.
⦁ باید مصرف دارو‌های استروئیدی ‌و رقیق‌کننده خون را قبل از عمل قطع کنید. این داروها احتمال خون‌ریزی را تشدید می‌کنند.
⦁ مصرف دخانیات و الکل را حداقل یک هفته قبل از انجام عمل قطع کنید.
⦁ در صورت داشتن تجربه چنین عملی، باید به پزشک خود اطلاع بدهید.
⦁ بهتر است قبل از عمل مصرف کلیه دارو‌های خود را با نظر پزشک انجام بدهید.
مراقبت‌های بعد از عمل
بعد از عمل فرد در دوران نقاهت به سر می‌برد و نیاز دارد تا با رعایت یکسری نکات این دوره را به بهترین شکل و با کمترین ضرر و آسیب به پایان برساند. موارد نیاز به مراقبت پس از جراحی بالا بردن سینه در ادامه آورده شدند:
⦁ از رژیم غذایی سبک و کم‌چرب استفاده کنید.
⦁ الگوی خواب خود را اصلاح کنید. باید به شکلی بخوابید که سینه‌های شما تحت‌فشار قرار نگیرند.
⦁ از پوشیدن سوتین و لباس‌های تنگ خودداری کنید.
⦁ از انجام ورزش و هرگونه کار سنگین خودداری کنید.

لیفت سینه عوارض کمی دارد
لیفت سینه عوارض کمی دارد

عمل بالا بردن سینه را انجام بدهیم یا خیر؟
برای اطمینان از انجام عمل لیفت سینه، باید با مزایا و معایب این کار آشنا بشوید. در این بخش به‌صورت خلاصه مزایا و معایب انجام عمل بالا بردن سینه را بررسی می‌کنیم.
⦁ مزایا
افرادی که از ظاهر سینه خود راضی نیستند، با انجام این عمل می‌توانند احساس بهتری داشته باشند. عوارض انجام عمل بالا بردن سینه بسیار کم است. اگر این کار تحت‌نظر فردی متخصص انجام شود، احتمالاً عارضه‌ای ندارد. دوره نقاهت این عمل زیبایی، بسیار کم است. معمولاً پس از گذشت ۵ روز می‌توان به روال سابق بازگشت. از این عمل می‌توان برای ایجاد تقارن در سینه هم استفاده کرد.
⦁ معایب 
انجام عمل زیبایی با برای درمان افتادگی در سینه می‌تواند با خطراتی همراه باشد. این عمل به‌مانند همه عمل‌های زیبایی با ریسک‌هایی همراه است. عدم رضایت از عمل، داشتن عوارض خاص و خطرات انجام عمل ازجمله معایب انجام این کار است. البته با انتخاب یک مجموعه درست می‌توان احتمال همه این موارد را بسیار کم کرد. جای برش در این عمل عمدتاً باقی خواهد ماند. البته پس از گذشت مدتی مشخص، اثر آن کمتر می‌شود.

هزینه عمل لیفت
هزینه عمل لیفت برای سینه متفاوت است

هزینه انجام عمل لیفت سینه چقدر است؟
بسیاری از شما تمایل دارید تا هزینه انجام عمل لیفت سینه را قبل از انجام این کار بدانید. به‌طورکلی شرایط و خواسته هر بیمار و متقاضی متفاوت بوده و همین موارد باعث شده‌اند تا نتوان به‌صورت دقیق هزینه عمل زیبایی سینه را مشخص کرد.
ابتدا نیاز است تا فرد متقاضی مورد معاینه قرار بگیرد. پس‌ازآن این مرحله می‌توان با دقت بیشتری هزینه‌‌‌های عمل را تخمین زد. البته باید توجه داشته باشید که نرخ هر مرکزی برای انجام این کار متفاوت است. درمان سینه‌ افتاده با روش‌های متفاوتی انجام می‌شود. بسته به مهارت متخصص و تکنیک استفاده‌شده، هزینه عمل شما متفاوت می‌شود.
سخن پایانی
برای گرفتن بهترین تصمیم در مورد لیفت سینه، باید با متخصصان باتجربه از یک مجموعه مطمئن مشورت کنید. این مجموعه باید شرایط شما را در نظر بگیرد و درنهایت بهترین تصمیم را به شما پیشنهاد کند. طبیعتاً برای انجام چنین کاری نمی‌توان به هر مجموعه‌ای اعتماد کرد. کلینیک دکتر سینا غیاثی حافظی می‌تواند بهترین انتخاب برای همه شما باشد. ما در این مجموعه با سال‌ها تجربه درزمینه عمل‌های زیبایی سینه، به شما بهترین راهکار‌ها را باتوجه‌به شرایطتان پیشنهاد می‌دهیم.