Rate this post

جراحی لیپوماتیک در حقیقت نوعی لیپوساکشن است با این تفاوت که درد و عوارض ناشی از لیپوماتیک بسیار کمتر می باشد، هدف از این نوع جراحی خارج نمودن بافت های چربی است که در زیر پوست تجمع پیدا کرده است که در نهایت موجب لاغر شدن اندام های بدن می شود.جراحی لیپوماتیک را می توان برای برخی اعضای بدن که چربی ها تجمع پیدا می کنند مانند ران- شکم- سینه- گردن- باسن و… انجام داد. در این مقاله ما می خواهیم به بررسی و چگونگی انجام جراحی لیپوماتیک برای شکم بپردازیم عمل لیپوماتیک شکم یکی از انواع جراحی های زیبایی به شمار می رود که بسیار مورد توجه اقایان و خانم هایی می باشد که با رعایت رژیم غذایی و ورزش کردن موفق به کاهش وزن چندانی نشده اند این افراد برای رهایی از شر چربی های ناحیه شکم جراحی لیپوماتیک شکم در شیراز  را به عنوان بهترین و آخرین گزینه انتخاب می کنند.

 

عمل لیپوماتیک چیست؟

 

چربی های اضافه ای که در زیر پوست ناحیه شکم وجود ندارد موجب می شود که فرد تناسب اندام مناسبی نداشته باشد و برای از بین بردن این چربی ها می بایست ورزش های سنگین را به مدت طولانی انجام داد و همانگونه که همه ما می دانیم کاری سخت و طاقت فرسا است حتی در برخی افراد نیز ممکن است این روش تاثیر چندانی نداشته باشد در صورتی که بعد از انجام فعالیت های سخت ورزشی و رژیم های غذایی موفق به سوزاندن چربی های ناحیه شکم نشده اید می توانید روش لیپوماتیک شکم را برای رفع این چربی ها انجام دهید.

جراحی لیپوماتیک یکی از انواع جراحی های زیبایی به شمار می آید، این جراحی موجب ایجاد تغییرات چشمگیری در اندام افرادی می شود که کاندیدای انجام آن هستند، با استفاده از این جراحی غیرتهاجمی می توانید در حد زیادی از شر چربی های اضافه بدن خود خلاص شوید.

جراحی لیپوماتیک توسط متخصصین جراحی زیبایی و یا جراح عمومی انجام می شود، پزشک برای ناحیه تحت جراحی از بی حسی های موضعی استفاده می کند سپس برش های کوچکی را در قسمت های مختلف پوست ایجاد خواهد کرد این برش ها در حدود 3 الی 5 میلیمتر می باشند، در مرحله بعدی جراحی پزشک لوله مخصوصی به بنام کانولا را از طریق برش های ایجاد شده وارد بدن می کند. کانولا لوله ای باریک و بلند و از جنس استیل ضد زنگ می باشد، کانولا به دستگاهی متصل است این دستگاه در واقع همان وسیله ای است که عمل لیپوماتیک از طریق آن انجام می شود، دستگاه لیپوماتیک مجهز به یک کمپرسور هوا بوده که هوا با فشار زیادی را تولید می کند، جریان هوای پرفشار وارد کانولا شده و در داخل بدن به حرکت در می آید، با حرکت دادن کانولا در زیر پوست هوای پر فشار به صورت مارپیچ در میان بافت های بدن حرکت می کند و مسیری را به سمت بالا و پایین و جلو عقب طی می کند.

این حرکت موجب می شود که بافت های چربی متراکم شده و به بافت های چربی با ذرات بسیار ریزی تبدیل شود. پمپ های قدرتمندی که به دستگاه لیپوماتیک متصل است چربی های ریز شده را به بیرون می کشند و آن ها را داخل مخزن های مخصوصی اسپری می کنند.

جالب است که بدانید می توانید از چربی ها برای تزریق به نقاطی از بدن مانند باسن- سینه و یا گونه استفاده کنید.

 

مزایای جراحی لیپوماتیک شکم در شیراز نسبت به لیپوساکشن

 

دلایل چاق شدن شکم چیست و لیپوماتیک چگونه موجب از بین رفتن این چاقی ها می شود؟

 

 • بارداری

بارداری موجب می شود که عضلات شکم کشیده شوند که این امر موجب برآمدگی زیر شکم خواهد شد این انحنا در واقع همان عضلات دیواره شکم است که بعد از لیپوماتیک شکم صاف می شود، در هر صورت خانم ها بعد از دوران بارداری از نتیجه لیپوماتیک شکم رضایت کامل را دارند و لزومی نمی بینند که جراحی های لاغری شکم را انجام دهند.

 • برجستگی سزارین

در هنگام سزارین برشی بر روی شکم ایجاد می شوود که به آن برش فانشتیل می گویند یکی از عوارض ناشی از این برش در زمان سزارین، برجای ماندن توده ای از چربی زیر پوستی است که دقیقا در بالای برش تشکیل می شود، لیپوماتیک این برامدگی را به خوبی اصلاح و از بین می برد.

 • محل چربی شکم

چربی شکم در دو ناحیه سطحی و عمقی  شکم تشکیل می شود چربی سطحی در زیر پوست و در قسمت بالایی عضلات شکم قرار خواهد گرفت، ولیکن چربی عمقی درون حفره شکم و روی روده تشکیل می شود. چربی زیر پوستی به راحتی توسط لیپوماتیک از بین می رود.

 

جراحی لیپوماتیک شکم چگونه انجام می شود؟

 

آیا بعد از عمل لیپوماتیک سبک زندگی فرد تغییر می کند؟

 

می توان گفت چیزی شبیه به معجزه است که از طریق یک جراحی سرپایی و تنها با استفاده از بی حسی موضعی، بدون این که نیاز به استفاده از داروهای بیهوشی باشد فقط در طی چند ساعت فرد به تناسب اندام دلخواه برسد.

ممکن است برخی از افراد تصور کنند که بعد از این جراحی نیازی به توجه کردن به رژیم غذایی ندارند  و می توانند هرگونه مواد غذایی را که میل دارند مصرف کنند و نیاز به انجام فعالیت های ورزشی و رعایت رژیم غذایی ندارند ولی این تصور کاملا اشتباه است زیرا عمل لیپوماتیک فقط چربی های فعلی بدن را از بین می برد و در صورت عدم رعایت رژیم غذایی و همچنین ترک فعالیت های ورزشی چربی های اضافه مجددا بر می گردد.

در حقیقت لیپوماتیک بافت چربی های اضافه ای که با کمک ورزش کردن و یا رژیم غذایی از بین نرفته اند را بیرون می کشد و هیچگونه تغییری در سبک و روش زندگی فرد و میزان خوراکی که باید مصرف کند ایجاد نخواهد کرد برای این که نتیجه جراحی لیپوماتیک را حفظ کنید می بایست از سبک زندگی سالم و استانداردی پیروی کنید.

 

جراحی لیپوماتیک شکم در شیراز برای چه افرادی مناسب است؟

 

کاندیدای مناسب برای جراحی لیپوماتیک شکم در شیراز افرادی هستند که از سلامت عمومی بدن برخوردار باشند و اضافه وزن آن ها برای رسیدن به وزن ایده آل و استاندارد خود بیشتر از 11 کیلوگرم نباشد ولیکن چربی های ناحیه شکم آن ها در برابر رژیم های غذایی و فعالیت های ورزشی مقاوم است و این موضوع موجب ناراحتی این افراد شده است.

افرادکاندید این روش می بایست بیشتر از 18 سال سن داشته باشند و از انجام این جراحی انتظاری منطقی و هدفی مشخص داشته باشند.

 

اولین گام برای انجام جراحی لیپوماتیک شکم در شیراز

 

مطابق آنچه که در سطرهای پیش گفته شد اگر شرایط لازم برای انجام این جراحی را دارید در اولین گام می بایست به پزشکی متخصص و با تجربه و مهارت بالا مراجعه نمایید بعد از این که با تحقیق و مشاهده نمونه کارها پزشکتان را انتخاب کردید در اولین جلسه ای که با پزشک ملاقات می کنید انتظاری را که از این جراحی دارید را با پزشک خود در میان بگذارید و همچنین کاملا واضح دلیل خود از انجام جراحی لیپوماتیک شکم را برای پزشک خود توضیح دهید، پزشک بعد از بررسی وضعیت ظاهری بدن برای رسیدن به اندامی ایده ال بهترین پیشنهاد و روش را به شما ارائه می دهد، به این نکته دقت داشته باشید که نظر پزشک در این زمینه بسیار مهم است زیرا پزشک در این خصوص از تجربه و دانش لازم برخوردار است حتی ممکن است در مواردی شما از نظر پزشک فرد مناسبی برای انجام عمل لیپوماتیک شکم نباشید.

 

دکتر غیاثی بهترین متخصص برای انجام جراحی لیپوماتیک شکم در شیراز می باشد می توانید با مراجعه یه سایت وی از نمونه کارهای وی دیدن کنید همچنین نظرات افرادی که این جراحی را انجام داده اند را خوانده و از این طریق اطلاعات لازم را در خصوص تجربه و مهارت دکتر غیاثی کسب نمایید.

 

هزینه جراحی لیپوماتیک شکم در شیراز چقدر است

 

جراحی لیپوماتیک شکم برای چه افرادی مناسب نمی باشد؟

 

انجام جراحی لیپوماتیک شکم در شیراز برای آن دسته از افرادی که پوست بدنشان شل شده است نمی تواند گزینه مناسبی باشد زیرا کلاژن سازی بعد از جراحی لیپوماتیک در بدن این افراد به درستی انجام نمی شود و مجبور به انجام جراحی لیفت نیز خواهند شد، همچنین افرادی که دارای سابقه بیماری های دیابت- قلبی- ریوی و آلرژی هستند نباید جراحی لیپوماتیک شکم را انجام دهند، پزشکان متخصص این جراحی انجام این روش درمانی لاغری را برای افرادی که مبتلا به هموفیلی هستند و افرادی که از چااقی مفرط رنج می برند تجویز نمی کنند.

 

مراقبت های قبل و بعد از جراحی لیپوماتیک شکم در شیراز چگونه است؟

 

قبل از انجام این جراحی پزشک مصرف هرگونه دارو را برای بیمار ممنوع می کند، بیمار می بایست از دو هفته قبل از جراحی مصرف الکل و هر گونه دخانیات را قطع کند همچنین داروهای ضد انعقاد خون مانند آسپرین نیز نباید قبل از جراحی مصرف شود بیمار می بایست در روز جراحی لباس راحتی  بپوشد و گن مخصوص به خود را نیز به همراه داشته باشد.

بعد از جراحی نیز می بایست حتما توصیه های جراح را با دقت رعایت کنید و همچنین داروهای تجویز شده را سروقت مصرف نمایید بعد از جراحی لیپوماتیک شکم به نکات ذیل توجه داشته باشید:

 • درد- ورم و کبودی بعد از جراحی لیپوماتیک کاملا طبیعی می باشد و این عوارض تنها مدت زمان کوتاهی طول می کشد برای تسکین درد می توانید مسکن هایی که پزشک تجویر کرده است را مصرف نمایید.
 • بعد از جراحی از گن لاغری استفاده کنید، گن موجب می شود که ورم بعد از جراحی کمتر شده و همچنین از طریق فشاری که به بدن وارد می کند موجب خارج شدن خونابه از جای عمل می شود، مزیت دیگر گن فشرده شدن و شکل گرفتن پوست بعد از جراحی است.
 • در صورت که پزشک توصیه کند می بایست در چند نوبت جای عمل را ماساژ دهید با این کار از جمع شدن ترشحات در زیر پوست ممانعت می کنید.
 • 3 تا 7 روز بعد از جراحی از انجام فعالیت های سنگین خودداری کنید بهتر است به مدت 1 هفته استراحت کنید، البته استراحت به این منظور نیست که که هیچگونه تحرکی نداشته باشید بلکه بهتر است روزانه چند ساعتی را پیاده روی کنید.
 • به منظور جلوگیری از خطر عفونت بهتر است تا چند روز بعد از جراحی لیپوماتیک شکم به حمام نروید.
 • بعد از جراحی برای این که روند بهبودی را تسریع ببخشید آب زیاد، میوه و سبزی و وعده های غذایی سبک میل کنید، بهتر است به مدت یک ماه مصرف نمک را قطع نمایید.
 • این موضوع را فراموش نکنید که بعد از جراحی لیپوماتیک شکم وزن خود را کنترل نمایید در حقیقت عمل لیپوماتیک می بایست زمانی انجام شود که بیمار به وزن ثابتی رسیده باشد توجه داشته باشید بعد از لیپوماتیک نباید کاهش و یا افزایش وزن داشته باشید.

 

مزایای جراحی لیپوماتیک شکم نسبت به لیپوساکشن

 

 • در روش جراحی لیپوماتیک شکم لایه های چربی به صورت کاملا یکنواختی از بین می روند و هیچگونه چربی اضافه ای در این روش در زیر پوست باقی نمی ماند در صورتی که در روش لیپوساکشن چربی ها به صورت گلوله ای شده و ممکن است مقداری از آن در زیر پوست باقی بماند.
 • در روش لیپوماتیک بیمار تنها به مدت 2 هفته نیاز به استفاده از گن را دارد در صورتی که در روش لیپوساکشن ممکن است نیاز باشد بیمار به مدت 180 روز از گن استفاده کند.
 • میزان آسیبی که در اثر جراحی لیپوماتیک به ترابکولاهای پوستی وراد می شود نسبت به لیپوساکشن بسیار کمتر است.
 • در روش لیپوساکشن ممکن است علاوه بر بی حسی موضعی نیاز به بیهوشی نیز باشد در صورتی که در روش لیپوماتیک تنها استفاده از بی حسی موضعی مانند جراحی دندان کافی می باشد.
 • یکی از عوارض لیپوساکشن تورم و ترشحات بعد از جراحی است ولی در روش لیپوماتیک بعد از گذشت 36 ساعت این عوارض جانبی کاملا از بین می رود.
 • در جراحی لیپوماتیک بسیار به ندرت ممکن است که جای عمل دچار عفونت شود در صورتی که در لیپوساکشن احتمال عفونت بیشتر است.
 • در جراحی لیپوماتیک شکم بیمار در مقایسه با ساکشن کمتر دچار کوفتگی بعد از عمل می شود.

 

با مراجعه به سایت دکتر غیاثی می توانید سوالات خود را در خصوص جراحی لیپوماتیک شکم از ایشان بپرسید، همچنین از طریق  سایت  https://dr-ghiasi.com/ می توانید اطلاعات تماس و آدرس مطب را بدست آورده و از این طریق برای تعیین وقت قبلی جهت مراجعه به مطب اقدام کنید.