Rate this post

 

لیپوماتیک و پیکرتراشی یک نوع عمل برای لاغری است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت. لاغری و سلامتی امروزه با هم عجین گشته‌ است. به طوری که افزایش وزن و توده چربی بدن ممکن است موجب بیماری‌های قلبی و عروقی شود. در این میان افراد لاغری را ضامنی برای زیبایی می‌دانند. بنابراین لاغری برای افراد به نکته مهمی تبدیل شده‌ است. لیپوماتیک و پیکرتراشی یکی از انواع روش‌های لاغری مدرن و عملی است که تحت مدت کوتاه جوابدهی مطلوبی دارد. باما در این مقاله همراه شوید تا اطلاعات بیشتری در مورد آن کسب کنید.

برای کسب اطلاعات در مورد تأثیر لیپوماتیک بر لاغری، می‌توانید به لینک پیکرتراشی برای لاغری مراجعه کنید.

لیپوماتیک و پیکرتراشی چیست؟

لیپوماتیک و پیکرتراشی عمل جراحی است که برای لاغری موضع‌ای استفاده می‌شود. در این روش با به کارگیری امواج اینفراسونیک و ایجاد نوسان بر روی سلول‌های چربی موجب جدایی آن‌ها می‌شود. در این روش سلول‌های چربی تخریب نشده و پس از جداسازی از همدیگر به وسیله ساکشن از زیر پوست بیرون کشیده می‌شود. این عمل برای تمامی نقاط بدن کاربرد دارد. خبری از درد و خونریزی نیست و اثر بخشی آن در مدت زمان کوتاهی نمایان می‌شود.

لیپوماتیک و پیکرتراشی چیست؟|همه چیز درباره‌ لیپوماتیک و پیکرتراشی | دکتر سینا غیاثی | جراح بینی تهران

تفاوت اصلی این روش با دیگر روش‌های لیپوساکشن مرسوم این است که میله لیپوماتیک علاوه بر حرکت رفت و برگشتی، حرکت دورانی و لرزشی نیز دارد. بنابراین هر بار مقدار بیشتری از چربی‌ها جدا شده و آسیب کمتری به بافت بدن می‌رسد. در این روش مانند روش‌های سنتی ساکشن خبری از درد و خونریزی نیست و بیمار نیازی به دوران نقاهت طولانی ندارد.

عوارض عمل لیپوماتیک

اگرچه این عمل راه سریعی برای کاهش توده چربی بدن و فرم گرفتن اندام بدن است اما خروج چربی در آن نباید بیشتر از حد مجاز باشد. استخراج زیاد چربی از بدن موجب به وجود آمدن مشکلاتی مانند آمبولی، بازگشت چربی، لخته شدن خون، کم خونی و تنگی نفس خواهد شد. بنابراین وجود یک پزشک متخصص و با تجربه برای مشاوره در این زمینه و انجام عمل لیپوماتیک بسیار ضروری است.  اگر انجام این عمل توسط پزشک متخصص و باتجربه انجام نگیرد ممکن است خطر ابتلا به بیماری قلبی و تنفسی را بالا ببرد.

دوران نقاهت عمل پیکرتراشی

دوران نقاهت عمل پیکرتراشی بسیار کوتاه است. در بیشتر مواد افراد پس از عمل قادر خواهند بود که به سر کار خود برگردند. سوراخی که برای استخراج چربی ایجاد می‌شود ممکن است دچار کبودی و زخم بشود که امری طبیعی است. شخص یک هفته پس از عمل جراحی کاملا می‌تواند به زندگی طبیعی خود ادامه دهد.

لیپوماتیک و پیکرتراشی یعنی چی؟|همه چیز درباره‌ لیپوماتیک و پیکرتراشی | دکتر سینا غیاثی | جراح بینی تهران

درد و خونریزی در زمان عمل پیکرتراشی

ممکن است بسیاری افراد علاقه داشته باشند تا اندام بهتری برای خود بسازند. اما از درد، خونریزی و عوارض متفاوت درمان‌های لاغری فراری باشند و لیپوماتیک نیز از این ویژگی برای آنان دور نباشد. اما با توجه به میزان برشی که برای تخریب و خارج سازی سلول‌های چربی ایجاد می‌شود باید گفت که در این روش کمترین میزان درد و خون ریزی رخ خواهد داد. البته بیمار نباید از داروهای رقیق کننده خون دو هفته قبل از درمان استفاده کند. جای زخم پیکرتراشی بسیار کوچک است و با مراقبت درست به سرعت بهبود خواهد یافت.

بیمار باید توجه داشته باشد اگرچه عمل پیکرتراشی بسیار کم خطر و سریع است اما اگر به سبک زندگی ناسالم خود ادامه دهد، قطعا بازگشت چربی‌ها به بدن امکان پذیر خواهد بود. در این میان بیمار باید به توصیه‌های پزشک عمل کرده و همه عوامل مراقبتی پس از درمان را به درستی انجام دهد.

نتیجه‌گیری لیپوماتیک و پیکرتراشی ، یک عمل خوب در صورت ماهر بودن جراح

برای انجام عمل پیکرتراشی نیاز به یک دکتر متخصص و با تجربه و مجهز به دستگاهای پیشرفته روز دنیا دارید. دکتر سینا غیاثی حافظی فوق تخصص جراحی پلاستیک می‌تواند شما را در این راه یاری دهد. استفاده از دستگاهای مدرن روز و تجربه سالها کار در این زمینه به هر بیماری احساس امنیت و اطمینان خواهد داد.

قبل از تصمیم برای عمل پیکرتراشی با مطب دکتر غیاثی مشورت کنید و از مشاوره رایگان آنان در تهران بهره ببرید. همه جوانب را بسنجید و در صورت لزوم بهترین مکان را برای این کار انتخاب کنید. باید بعد از طی دوران نقاهت با ورزش و رژیم غذایی سالم  سبک زندگی خود را تغییر دهید تا از بازگشت چربی‌ها جلوگیری شود. خوردن غذاهای سالم، میوه و سبزی به همراه ورزش نرمال روزانه می‌تواند به شما در این زمینه کمک زیادی بکند.فراموش نکنید پیکرتراشی بیشتر مناسب کسانی است که چربی‌های موضعی دارند. بنابراین کسانی که چاقی مفرط دارند اول باید مقداری وزن کم کنند. تا خطرات این عمل برای آنان به صفر برسد.