5/5 - (1 امتیاز)

جامروزه در سراسر دنیا و همچنین در کشور ایران جراحی بینی بیشتر از هر نوع عمل جراحی پلاستیک دیگری انجام می شود و به طور کلی عمل توسط جراح بینی را می توان به دو دسته ی کلی به صورت زیر تقسیم کرد:

 •  جراحی نوع اول به این صورت است که عمل برای بهبود پیدا کردن عملکرد بینی انجام می شود و مشکلاتی که در عملکرد بینی وجود داردن مانند اصلاح انحراف بینی، انحراف موجود در تیغه ی بینی و … با عمل جراحی از بین خواهند رفت. از جمله مشکلات رایجی که برای از بین رفتن به جراحی بینی نیاز دارند می توان به پولیپ و تورم های مختلفی که در بافت های موجود در داخل بینی وجود دارد اشاره نمود. این گونه مشکلات توسط جراح عالی بینی در شیراز قابل برطرف شدن می باشند. برای برطرف نمودن چنین مشکلاتی فرد به انجام دادن عمل آندوسکوپیک احتیاج خواهد داشت.
 •  نوع دوم جراحی بیینی مربوط به زیبایی هرفرد می باشد. افرادی که از ظاهر بینی خود رضایت لازم را ندارند و یا به صورتی است که ظاهر فرد را به هم می ریزد، اقدام به انجام دادن عمل جراحی بینی می کند. برای داشتن یک نیجه ی خوب و قابل قبول بهتر است از یک جراح عالی در شیراز کمک بگیرد تا بهترین نتیجه را داشته باشید.

نظر یک جراح بینی عالی در شیراز در ارتباط با فردی که مشکل تنفسی دارد و قصد عمل جراحی بینی را دارد، چیست؟ 

در ارتباط با مشکلات تفنسی که افراد مختلف دارند و قصد انجام دادن عمل بینی دارند، نظر یک جراح بینی عالی در شیراز این است که در صورتی امکان انجام دادن عمل جراحی بینی فردی که دارای مشکلات تنفسی است، وجود دارد که سلامتی بینی فرد مورد نظر از جهات مختلفی مانند تنفس و … مورد توجه جراح بینی قرار گرفته شود. البته نکته ای که در ارتباط با این موضع باید مد نظر داشت این است که این نوع عمل به راحتی سایر عمل های جراحی انجام نمی شود و جراح بینی عالی در شیراز که مهارت و تجربه ی لازم را در این زمینه دارد، باید توانایی این را داشته باشد که بر مشکلاتی که حین عمل به وجود می آید، جلوگیری کند و بر این موضع تسلط کافی را داشته باشد.

نکته ی دیگری که در ارتباط با عمل بینی افرادی که دارای مشکل تنفسی وجود دارد اسن است که بهتر است در صورت امکان قبل از انجام دادن هر گونه عملی توسط جراح عالی بینی در شیراز، به درمان مشکلاتی مانند پولیپ و یا سینوزیت بپردازند، تا بهترین نتیجه ی ممکن را از یک عمل جراحی بیندی به دست آورند. برای انجام دادن این درمان و همچنین بررسی میزان نتایج تلاش برای درمان بهتر است از روش اندوسکوپی استفاده شود. هر چقدر میزان و علت مشکل تفسی فرد مشخص و دقیق تر باشد، تسلط پزشک جراح بر عمل جراحی نیز بیشتر می باشد.

 

آیا ممکن است وضعیت روحی و روانی فرد در کیفیت و نتیجه ی عم جراحی بینی تاثیر گذار باشد؟

افراد بسیاری وجود دارند که پس از انجام دادن عمل جراحی بینی توسط جراح بینی عالی در شیراز و با وجود داشتن نتیجه ی فوق العاده باز هم از نتیه ی عمل احساس رضایت نمی کنند. در ارتباط با چنین افرادی باید گفت که این افراد به دارای یک نوع وسواس و مشکل روحی و روانی می باشند که سبب می شود از هر آن چه که مربوط به قیافه و زیبایی خود می باشد، احساس رضایت کافی را نداشته باشند.

به طور کلی یک فرد که برای انجام دادن عمل جراحی بینی توسط جراح  عالی در شیراز مناسب است، شخصی است که به طور کاملا واقع بینانه به موضوع و نتیجه ی عمل و تناسب آن با قبل از عمل نگاه کند و برای انتخاب روش عمل زیبایی و انجام دادن این عمل توسط جراح بینی عالی در شیراز تحت هیچ گونه فشاری تصمیم گرفته است و به هیچ عنوان انتظار این را ندارد که پس از انجام دادن عمل جراحی زیبایی بینی تمامی روابط او با دیگران تغییر پیدا کند. فرد باید برای انجام دادن عمل جراحی بینی، انگیزه ای به جز خوشنودی و احساس رضایت خود نداشته باشد.

آیا نوع رابطه ای که بین بینی و اجزاء صورت وجود دارد، بر شیوه ی عمل توسط جراح عالی در شیراز تاثیر گذار است؟

به طور کلی این موضع که بیشترین درصد عمل های جراحی بینی برای زیبایی و افزایش میزان تناسب بین اعضای صورت است، بسیار روشن است. و بیشتر افراد به دنبال تناسبی بسیار مناسب بین اندازه ی بینی و سایر اعضای موجود در صورت می باشد. نکته ای که در این ارتباط وجود دارد این است که لزوما کوچک کردن بینی بر زیبایی صورت اضافه نمی کند و افراد بسیرای وجود دارند که با مراجعه به یک پزشک و کوچک کردن بینی خود، نه تها صورت زیبا تری را به دست نیاوردند بلکه میزان تناسبی که قبل از عمل را نیز داشتند از دست داده اند، به همین دلیل یکی از مهم ترین ملاک ها یی که در ارتباط با رابطه ی تناسب بین بینی و سایر اجزاء صورت دارد این است که باید یک رابطه و تناسب خوشایند وجود داشته باشد.

عمل جراحی بینی

چه تفاوت هایی بین عمل بینی گوشتی و عمل بینی استخوانی وجود دارد؟

یکی از مهم ترین موضوع هایی که توسط جراح بینی عالی در شیراز مورد بررسی قرار گرفته می شود، بررسی و مشخص کردن نوع بینی فرد است. به طور کلی بینی افراد به دو دسته ی کلی تقسیم می شود که به صورت زیر است:

 • بینی استخوانی:
 • نام دیگر بینی های غی گوشتی، بینی های استخوانی است که در این نوع دماغ ها، غضروف موجود در دماغ توسط جراح بینی عالی در شیراز تغییر پیدا می کند و نتیج ی آن ظاهری کاملا متفاوت می باشد. افرادی که داراای بینی های استخوانی هستند بعد از عمل، تغییر بیشتری را نسبت به دماغ های گوشتی احساس می کنند و همچنین تغییرات به وجود آمده در شکل و ظاهر دارای پایداری بیشتری می باشند.

به طور معمول بینی هایی که از نوع گوشتی هستند پس از انجام عمل جراحی زیبایی توسط جراح بینی عالی در شیراز ب دلیل گوشتی بودن تغییری که مد نظر است با همان ظرافت به وجود نمی آید. در بیشتر مواقع در حین عمل جراحی بینی هایی از نوع گوشتی، از یک غضروف استفاده می شود تا نتیجه ی بهتری را داشته باشد.

 • بینی گوشتی:
 • مهم ترین تفاوتی که بین بینی گوشتی و بینی استخوانی وجود دارد این است که در بینی های گوشتی لایه های چربی و پوست دارای ضخامت بسیار بیشتری نسبت به لایه های چربی و پوست در بینی استخوانی می باشند. و علاوه بر آن غضروفی که در بینی گوشتی وجود دارد دارای ضخامت بسیار کم و نازکی است.

مهم ترین نکاتی که جراح بینی عالی در شیراز قبل از انجام دادن عمل جراحی بینی به فرد متقاضی توصیه می کند، کدام اند؟

مانند هر عمل جراحی دیگری، عمل جراحی بینی توسط پزشکان ماهر یک سری نکات و مراقبت ها دار که قبل از انجام داده شدن توسط پزشک به فرد بیمار معرفی می شوند و فرد موظف است به تمامی نکات گفته شده توجه داشته باشد و به آن ها عمل کند. در این قسمت تعدادی از نکات مهم را بررسی می کنیم.

نکات گفته شده تویط جراح بینی عالی در شیراز قبل از انجام عمل برای رعایت کردن، یاد آوری می شود.

 •  به هیچ عنوان از هیچ کدام از داروهایی مانند آسپرین و یا پروفن قیب از عمل به مدت 2 هفته استفاده نکنید، در صورت استفاده تمایل بدن را به افزایش میزان خونریزی بیشتر خواهد کرد.

 

 •  اگر فرد طی چند روز قبل از عمل به یک بیماری سرماخوردگی ویزوسی مبتلا شده باشد، جراح بینی عالی در شیراز توصیه می کند تا عمل جراحی بینی به مدت زمان چند هفته به تعوق افتاده شود.

 

 •  انتظار فرد از انجام دادن عمل زیبایی بهبود میزان زیبایی فرد و بهبود بخشیدن شرایط فعالی خود می باشد و نباید فرد انتظاری بیشتر از این مانند بهبود کامل ظاهر خود را داشته باشد.

 

 •  به طور کامل فرد باید از کشیدن سیگار به مدت زمان 2 هفته قبل از عمل جراحی و 2 هفته بعد از عمل جراحی دوری کند

 

 •  فردی که قصد دارد عمل جراحی بینی را انجام دهد به هیچ عنوا 8 ساعت قبل از عمل جراحی توسط جراح بینی عالی در شیراز نباید چیزی میل کند.

 

 •  اگر در صول شبانه روز از داروهای گیاهی استفاده می کند باید در ارتباط با این موضوع با پزشک خود مشورت های لازم را انجام دهد.

 

مهم ترین نکاتی که پس از انجام دادن عمل جراحی بینی باید مد نظر داشت و رعایت نمود، کدام اند؟

برای داشتن نتیجه ای بهتر و مطلوب بهتر است به مهم ترین نکاتی که پس از انجام دادن عمل زیبایی بینی باید در نظر داشت و رعایت نمود، توجه کرد. ما در این قیمت به تعدادی از نکات مهم اشاره خواهیم کرد.

 •  بعد از انجام دادن عمل بینی، اطراف چشم کبود می شود، برای کاهش میزان کبودی اطراف چشم بهتر است از کمپرس های آب یخ استفاده کنید.

 

 •  در طول چند هفته ی بعد از عمل بهتر است برای افایش میزان تنفس و راحتی آن، داخل بینی را با محلول سرم نمک شست و شو داده و برای بهتر شدن تنفس تلاش کنید.

 

 •  به هیچ عنوان به مدت زمان 2 هفته برای خارج نمودن ترشحات داخل بینی از فشار آوردن به بینی استفاده نکنید و خوداری نمایید.

 

 • به مدت زمان 5 روز تا یک هفته به هیچ عنوان به مسافرت نروید، پس از گذشت یک هفته بالمانع می باشد.

 

 • پس از عمل جراحی تا چند هفته از قرار گرفتن در مقابل نور خورشید خوداری نمایید.

 

 • از مهم ترین نکاتی که جراح بینی عالی در شیراز به بیماران خود دارد این است که پس از انجام دادن عمل زیبایی بینی، به صورت طاق باز بخوابید و این عمل را حداقل به مدت چند هفته ادامه دهید.

 

 •  نکته ی مهم دیگری که در ارتباط یا خوابیدن و شیوه ی آن پس از عمل وجود دارد این است که سعی کنید علاوه بر طاق باز خوبیدن نیم تنه ی بالایی را در سطح بالاتری از نیم تنه ی پایینی قرار دهید، با استفاده از این روش و رعایت این نکته میزان ورم را در بینی و صورا کاهش خواهید داد.

 

 •  از انجام دادن هر گونه فعالیت ورزشی سنگین که باعث فشار آمدن به شما می شود، خود داری نمایید.

 

 •  سعی کنید عمل عطسه را بعد از عمل با دهان باز انجام دهید تا به بینی فشاری زیادی وارد نشود.

 

 • حمام کردن بعد از عمل جراحی بیینی مشکلی ندارد اما به شزط این که پانسمان موجود بر روی بینی یس نشود.

 

 •  در صورت تمایل از مواد آرایشی می توانید از لوازم آرایشی و بهداشتی استفاده نماید و بالمانع می باشد.

 

آیا ممکن است بینی بعد از انجام دادن عمل جراحی زیبایی حالت افتاده را به خود بگیرد و یا افتاده شود؟

این سوال بیشتر افرادی است که قصد انجام دادن عمل زیبایی بینی را دارند و باید ار ارتباط با اسن سوال این گونه پاسخ داد که بیشترین درصد تاثیر را تکنیک مورد استفاده ی پزشک جراح خواهد داشت، به بیان دیگر در صورتی که یک پزشک جراح بینی از یک کانیسم ااستفده نماید که نوک بینی حالت افتاده نگیرد و حالت خود را حفظ کند، این نتیجه برای هیچ فردی پیش نخواهد آمد اما اگر به این نکته توجهی نداشته باشد، بدون شک اکان افتادگی بینی وجود دارد.

البته بعد از عمل عوارضی مانند کبود شدن اطراف چشم، خونریزی بینی، تاثیراتی که داروهای بیهوشی بر روی فرد دارد، ورم در بینی و همچنین در زیر چشم ها وجود دارد اما افتادگی به مقدار بسیار زیادی به مهارت و مجرب بودن پزشک بستگی خواهد داشت. به عنوان مثال یکی از برترین و باتجربه ترین پزشک های که به بهترین شکل ممکن اقدام به انجام دادن عمل می کنند، آقای دکتر سینا غیاثی می باشند، دکتر غیاثی تا کنون توانسته اند در ضمینه ی عمل بینی با کمترین عوارض و مشکلات پس از عمل، دید بسیاری از افراد را نسبت به جراحی بینی عوض کرده و بیماران از نتیجه ی عمل های انجام شده رضایت کامل را دارند.

در صورتی که سوالات خاص و ویژه ای را در ارتباط با عمل زیبایی بینی دارید، می توانید با مراجعه به آدرس وبسایت آقای دکتر سینا غیاثی، جواب خود را بگیرد.

از همراه بودن شما کاربر گرامی کمال تقدیر تشکر را داریم.